Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

III edycja Podlaskiego Festiwalu Chorcon za nami

2019-04-19

Gazeta w Choroszczy

W sobota 13 kwietnia br. od godziny 10.00 Miejsko-Gminne Centrum Kultury, jak i cała Choroszcz zostały wypełnione przez miłośników szeroko pojętej fantastyki.

Na uczestników czekały różnego rodzaju atrakcje, jak choćby sesja pokazowa RPG prowadzona przez Doras Door. Na terenie festiwalu działała wypożyczalnia gier, gdzie każdy z uczestników mógł wypożyczyć grę z zasobów centrowych, a także - dzięki wsparciu naszych partnerów - z ich kolekcji. Każdy miłośnik sesji mógł wziąć udział w sesjach RPG i LARP prowadzonych przez mistrzów gier.

 

To jednak nie koniec atrakcji, jakich można było doświadczyć na konwencie. Godnym uwagi jest wspomnienie o sali prelekcyjnej, w której można było posłuchać m.in. o roli kobiety w horrorze, dowiedzieć się o tworzeniu strojów cosplay’owych oraz zapoznać się z debiutem poetyckim Marka Kaczkowskiego, inspirowanym „Grą o Tron”.

 

Podlaskie Konwent nie stoi w miejscu i również idzie z duchem czasu, dlatego też w tym roku mieliśmy stoisko z wirtualną rzeczywistością, gdzie można było się przenieść w inną rzeczywistość, m.in. postrzelać z łuku. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się także bitwa w formacie battle royale, która odbywała się na pobliskim placu zabaw.

 

Na koniec warto również wspomnieć, że w ramach festiwalu odbył się nieoficjalny turniej z nagrodami „Rosyjskiej Ruletki” oraz konkurs wiedzy z s.f. Wszyscy odwiedzający mogli zrobić sobie profesjonalne zdjęcie w studio FOTON, które powstało w pracowni fotograficznej działającej przy choroszczańskim centrum kultury.

 

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM PARTNEROM, JESTEŚMY NIEZMIERNIE WDZIĘCZNI I DO ZOBACZENIA ZA ROK!

 

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI