Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Emilia Malinowska i Paulina Bezubik najlepsze w zawodach strzeleckich z okazji Dnia Flagi

2019-05-11

Gazeta w Choroszczy

Za nami kolejne Zawody Strzeleckie, upamiętniające wydarzenia patriotyczne. Tym razem uczestnicy spotkali się w piątek 10 maja na strzelnicy w Zespole Szkół w Choroszczy z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej.

Zawody zostały przeprowadzone w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą, z była do 13 lat, która strzela z postawy dowolnej (z tzw. podpórką), a drugą powyżej 13 lat, która strzela z postawy stojącej. 

 

Na starcie do rywalizacji przystąpiło łącznie 28 zawodniczek i zawodników w obu kategoriach. W kategorii najmłodszych, dzieci strzelały z tzw. podpórką i różnice pomiędzy pierwszą trójką były minimalne. Wygrała Emilia Malinowska (95 pkt.), drugi był Piotr Kamieński (94 pkt.), a trzecia Gabriela Kubiak (93 pkt.).

 

Wśród starszych uczestników najlepsza była Paulina Bezubik (85 pkt.) przed Michałem Mrozem (80 pkt.) i Krzysztofem Malinowskim (72 pkt.).

 

Zwyciężczynie otrzymały pamiątkowe puchary, a pozostałe osoby z podium - medale. 

 

Kolejne zawody organizowane przez Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość „Skała” i M-GCKiS w Choroszczy już za nami, a następne już w czerwcu - jednak tylko dla młodzieży szkolnej, a dla wszystkich chętnych - jesienią. Zapraszamy!