Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

V edycja Nocy Bibliotek za nami

2019-10-08

Gazeta w Choroszczy

W sobotę 5 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Choroszczy odbyła się Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Jest to ogólnopolska akcja, do której nasza Biblioteka z przyjemnością dołączyła już kolejny rok z rzędu.

W choroszczańskiej Bibliotece od godziny 18.00 czekało na dzieci mnóstwo atrakcji. Panie Animatorki rozpoczęły spotkanie od zapoznania się z uczestnikami, oraz od wspólnego spisania zasad panujących na Nocy Bibliotek. Kolejnym punktem spotkania był pokaz suchego lodu. Efektowny dym, który powstawał podczas eksperymentu wzbudził w dzieciach ogromne zainteresowanie – każde z nich dostało swój własny kubełek i z bliska mogło zaobserwować jakie procesy zachodzą w tym eksperymencie. Uczestnicy wydarzenia bibliotecznego popisali się również plastycznie, wszystkie dzieci miały za zadanie wykonanie pracy plastycznej, która przedstawia ich ulubioną książkę. Wystawę prac można obejrzeć w galerii M-GCKiS. Werdykt jury był jednogłośny: wszystkie prace były bardzo ciekawe i zwyciężyły „ex aequo”.

 

W międzyczasie Pani animatorka sprawną ręką tworzyła dzieciom piękne malunki na twarzach, z których tego wieczoru nie schodził uśmiech. Po chwili skupienia nad pracą plastyczną przyszedł czas na zabawy z chustą animacyjną. W tym czasie Panie Bibliotekarki przygotowały uczestnikom poczęstunek, którym dzieci z przyjemnością się zajadały. Po krótkiej przerwie dzieci zaskoczyła kolejna atrakcja: pokaż baniek mydlanych – i tych mniejszych, i tych gigantycznych, do których można było wejść. Na zakończenie dnia w którym to dzieci przejęły bibliotekę, powstały przeróżne figurki z balonów.

 

V Noc Bibliotek zakończyła się o godz. 22.00. Pani Elżbieta Wróblewska kilkoma słowami podziękowała dzieciom za obecność, zachęcając przy tym do czytania książek i korzystania z choroszczańskiej Biblioteki. Wszyscy, choć zmęczeni, ale szczęśliwi, pożegnali się z nocnymi murami Biblioteki.