Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Aktualnie jesteś na: strona główna > artykuły > #SzkołaDoHymnu

#SzkołaDoHymnu

2019-11-08

Gazeta w Choroszczy

Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy wzięło udział w akcji „SZKOŁA DO HYMNU”, ponieważ narodowe Święto Niepodległości to bardzo ważny dzień. Staramy się kształtować u dzieci postawy obywatelskie i patriotyczne na co dzień, dbając o przywiązanie do Ojczyzny oraz szacunek do symboli narodowych. Jednak to właśnie 11 listopada szczególnie czujemy dumę z naszej przynależności narodowej, to w tym dniu składamy hołd bohaterom, dzięki którym nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość.

Przedszkole im. Jana Pawła II w Choroszczy w dniu 8 listopada 2019r., wzięło udział w akcji „Szkoła do hymnu”, zorganizowanej przez MEN oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy MEN. Przedsięwzięcie stanowiło kontynuację ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której również choroszczańskie przedszkolaki uczestniczyły. O symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie zaśpiewaliśmy hymn Polski - „Mazurka Dąbrowskiego”, trzymając w dłoniach samodzielnie wykonane flagi narodowe.

 

Byliśmy razem w tym dniu. Pamiętamy!

Przedszkole Samorządowe
im. Jana Pawła II w Choroszczy

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]