Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Wystawa broni i Zawody strzeleckie w czwartek 16 stycznia

2020-01-08

Gazeta w Choroszczy

W czwartek 16 stycznia odbędzie się pierwszy w nowym roku Turniej Strzelecki – „Z okazji 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego o Puchar Dyrektora M-GCKiS”. Turniej, jest, jak zawsze, organizowany przez Stowarzyszenie Pamieć i Tożsamość „Skała”.

Przed turniejem odbędzie pokaz broni „Od Powstania Styczniowego do teraźniejszości” – wystawę będzie można oglądać od godziny 9.15 do 17.00 przy strzelnicy.

 

Zawody rozpoczną się o godz. 17.00 na strzelnicy znajdującej się w Szkole Podstawowej w Choroszczy (ul. Powstania Styczniowego 26A). Może w nich wziąć udział każdy, bez względu na wiek czy płeć – zapraszamy na strzelnicę. Udział w zawodach jest bezpłatny, a zapisy rozpoczną się w dniu turnieju od godz. 16.30. Przewidziane są dwie kategorie: do 13 lat (postawa dowolna) i powyżej 13 lat (postawa stojąca). Zachęcamy do udziału!

 

W ten sposób pragniemy oddać hołd tysiącom Polek i Polaków, którzy stracili życie w walce o wolność Rzeczypospolitej.

 

Organizatorem wystawy i turnieju jest Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość „Skała”, a partnerami M-GCKiS w Choroszczy i Szkoła Podstawowa w Choroszczy.