Choroszcz TV

Festyn rodzinny w Klepaczach_MINIATURKA.png

Czternastego o czternastej – to była ciekawa kombinacja zwiastująca atrakcje czekające na uczestników festynu rodzinnego w Klepaczach. Jak było? Teren przy OSP Klepacze aż pękał w szwach: były zabawy na dmuchańcach, animacje, przejażdżki konno, pokaz zabytkowych aut, sprzętu strażackiego i grupy ratowniczej. Były też stoiska handlowe i promocyjne. Na scenie wystąpili: Klepaczanki i Narwianie oraz Racisova, a także gwiazda wieczoru – Magda Niewińska. Zresztą, zobaczcie Państwo sami w przygotowanym materiale filmowym.

Spartakiada samorządowa_2024_MINIATURKA.png

Gmina Choroszcz zdobyła zaszczytne 2. miejsce podczas Spartakiady Samorządowej w 2024 roku. Pokonała sześć drużyn i blisko 200 zawodników i zawodniczek, którzy startowali w 16 konkurencjach, m.in. w: starciu tytanów (przeciąganie liny), strongmanie i strongwoman (przerzucanie opony), rzuci do kosza, kiszeniu kasy, rzutkach, piłkarzykach siatkówce plażowej, piłce nożnej, wyścigach skrzynek, wodzie na młyn, dwóch ogniach, trójboju władz i... otwieraniu urzędu. W finałowej klasyfikacji, debiutujące Poświętne wywalczyło 8. lokatę, Suraż – 7., Starostwo Powiatowe w Białymstoku było na 6. Zawady zajęły 5. miejsce, Zabłudów – 4. Na podium stanęli: na trzecim miejscu – Wasilków. Gminie Choroszcz zaledwie 1 punktu zabrakło do mistrza – Gminy Łapy. Niemniej jest to wspaniały wynik i dobre samorządowe spotkanie.

Otwarcie SP Złotoria_MINIATURKA.png

Wielofunkcyjne boisko do siatkówki, piłki ręcznej i koszykówki, 4-torowa bieżnia lekkoatletyczna wraz ze skocznią do skoku w dal – to infrastruktura za szkołą, a przed budynkiem SP Złotoria, tuż obok siłowni pod chmurką: plac zabaw. W taką nową infrastrukturę sportową i rekreacyjną została wyposażona szkoła w Złotorii, a z nią – cała miejscowość. Oficjalne otwarcie kompleksu sportowego odbyło się w poniedziałek 3 czerwca.

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku(9).png

Piłka nożna, siatkówka, a także lekka atletyka, w tym: biegi sprinterskie i długodystansowe, skok w dal, trójskok i pchnięcie kulą – między innymi takie aktywności i umiejętności sportowe już kształtują uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy na nowym kompleksie sportowym powstałym wokół szkoły. W piękny słoneczny piątek 17 maja oficjalnie został oddany do użytku – z udziałem znamienitych gości oraz choroszczańskiej społeczności szkolnej. Zobaczmy!

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku(9).png

Jan Paweł II – jako Lolek, jeżdżący na nartach, grający w piłkę, pływający kajakiem, ale przede wszystkim jako papież i święty, ojciec i przyjaciel – w co najmniej tylu odsłonach przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy przedstawiły sylwetkę Jana Pawła II. Patrona, którego imię przedszkole w Choroszczy przyjęło 20 lat temu. A 5 kwietnia 2024 roku celebrowało okrągły Jubileusz. Piękny papieski Jubileusz.

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku(10).png

Szanowni Państwo, serdecznie życzymy, by Święta Zmartwychwstania Pańskiego, ubogacały nas mądrością swojej tradycji, która niech będzie dla nas wszystkich źródłem siły, mocy i wiary. Niech świąteczna światłość rozjaśnia nasze dni, obdarowując nowymi szczęśliwymi przeżyciami i optymizmem. Wesołego Alleluja!

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku(8).png

50 lat temu, wypowiadając sakramentalne „Tak”, z ufnością przyrzekali sobie dzielić razem dobre i złe chwile. A w środę 27 marca przyjęli zaproszenie Gminy Choroszcz, by wspólnie, w uroczystej i podniosłej atmosferze, choć przez chwilę, przeżyć ten moment ponownie. Podczas uroczystości Złotych Godów w 2024 roku w Choroszczy, obecnych było blisko 70 par małżeńskich. Wszyscy razem, pięknie ubrani, wciąż trzymający się za ręce i pomagający sobie nawzajem. Współuczestniczenie w tym wydarzeniu – również dla nas-organizatorów było cennym przeżyciem.

Przysięga WOT_MINIATURKA.png

Rynek 11 Listopada w Choroszczy w sobotę 23 marca 2024 roku zapełnił się wojskowymi mundurami, biało-czerwonymi flagami, znamienitymi gośćmi – wszyscy w podniosłej atmosferze uczestniczyli w uroczystej przysiędze 40 żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Władysława Liniarskiego ps. „Mścisław”. Cieszymy się, że progi gościnniej Choroszczy są cenioną przestrzenią tak zacnych uroczystości. Dziękujemy wszystkim Państwu za tak liczną obecność!

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku(7).png

Międzynarodowy Dzień Kobiet w 2024 roku w Choroszczy był okazją do świętowania – przy czym nie tylko jednego dnia, tradycyjnie 8 marca, ale wiele dni. Choroszcz bowiem zaproponowała kobietom serię wydarzeń kulturalnych, centrum których stanowiła celebracja talentu, pasji i siły kobiet. Dzień Kobiet w 2024 roku w Choroszczy był różnorodny, rozwijający, atrakcyjny – radosny!

Choroszcz 1919-2023...-promocja_MINIATURKA.png

„Choroszcz 1919-2023. Liderzy, mandatariusze, społecznicy” – to najnowsza publikacja Gminy Choroszcz. Promocja wydawnictwa odbyła się w niedzielę 18 lutego 2024 roku, w ramach XXVII Kawiarenki Historycznej z okazji 105. rocznicy Wyzwolenia Choroszczy. To wyjątkowe wydawnictwo, które koncentruje się wokół ponad 100-letniej historii Choroszczy – zarówno Miasta, jak i Gminy – co ukazane zostało przez pryzmat sylwetek włodarzy Choroszczy od 1919 roku po czasy współczesne. To portret indywidualności, ale też całych formacji i grup społecznych. Książkę tworzyli zawodowi historycy, jak również miłośnicy i pasjonaci historii. A samo wydarzenie miała charakter – ze wszech miar – wyjątkowy. Doskonale obrazuje to materiał filmowy.

Bieg Wyzwolenia Choroszczy_MINIATURKA.png

Ponad 100 uczestników z Gminy Choroszcz oraz spoza jej terenu, starsi, młodsi, w pełni sprawni i niekiedy też schorowani, indywidualnie oraz całymi rodzinami – w pięknej atmosferze sportowej rywalizacji fair play, stawiło się w Choroszczy 17 lutego, by wspólnie pobiec, a na trasie rodzinnej – przejść się dla Wyzwolonej. Były piękne emocje! Co ukazuje materiał filmowy.

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku(5).png

Z takim wesołym zawołaniem w poniedziałek 12 lutego oficjalnie otworzyliśmy naszą nowo rozbudowaną Szkołę Podstawową w Choroszczy. W ekspresowym czasie: w latach 2022-2023 stworzyliśmy 6 pięknych, przestronnych, jasnych i świetne wyposażonych sal dydaktycznych, na każdym piętrze – pełne zaplecze higieniczno-sanitarne, szerokie, przestronne jasne klatki schodowe i budynek wyposażony w windę. To nowe – wprost bajkowe miejsce do nauki – przyjęło 120 uczniów „0” i klas I. Cieszymy się, że naszym najmłodszym choroszczanom możemy stworzyć tak dobre warunki do nauki. Zresztą, zobaczcie Państwo sami!

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku(6).png

W weekend 20-21 stycznia br. w Choroszczy odbyły się uroczystości patriotyczno-religijne upamiętniające 161 rocznice wybuchu powstania styczniowego. Koncentrowały się wokół Kawiarenki Historycznej, jak również tradycyjnych obchodów patriotyczno-religijnych. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego z uroczystości.

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku(2).png

W Bożonarodzeniowy czas pięknie wprowadzili choroszczan uczniowie Szkoły Podstawowej w Choroszczy, którzy, jak co roku, przygotowali Jasełka.

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku.png

W niedzielne popołudnie, 28 stycznia w świetlicy OSP w Klepaczach odbyła się zabawa choinkowa. Wzięła w niej udział ponad setka dzieci z Klepacz i okolicznych miejscowości. Byli też dorośli, m.in.: członek Zarządu Województwa Podlaskiego – Marek Malinowski oraz Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Było fantastycznie! Goście doskonale bawili się na magicznym show komediowym oraz występie teatrzyku CoNieco. Na miłośników przekąsek czekała wata cukrowa i pachnący popcorn, a dzięki ściance do zdjęć, pamiątkowe fotografie wyszły naprawdę wyjątkowo. Nie zabrakło również Świętego Mikołaja i prezentów! Zobaczcie!

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku(1).png

Różnorodnie, radośnie i refleksyjnie – tak obchodziliśmy w Choroszczy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Trzy rocznicowe dni były wypełnione rozmaitymi atrakcyjnymi działaniami. Świetnie oddaje to relacja filmowa – zapraszamy do jej obejrzenia!

75-lecie OSP Pańki_MINIATURKA.png

Nowa remiza strażacka, nowy samochód pożarniczo-gaśniczy, wielu zaproszonych znamienitych gości, w tym, m. in.: Stefan Krajewski Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, st. bryg. Paweł Piotr Ostrowski Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Marcin Bielakowicz Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, bryg. Dariusz Koc Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, radni miejscy i inni samorządowcy, a także strażacy-ochotnicy oraz mieszkańcy uroczyście świętujący piękny Jubileusz 75-lecia istnienia – w takich okolicznościach upłynęła sobota 28 października. Było bardzo elegancko, dostojnie i uroczyście. Dzień ten z pewnością zapisze się w historii miejscowości Pańki historycznymi zgłoskami.

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku.png

Przez cały 2023 rok, decyzją Sejmu RP, obchodzona jest 160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego. W Choroszczy to wydarzenie jest celebrowane w sposób szczególny. Poza uroczystościami odbywającymi się na choroszczańskiej „Szubienicy” w styczniu każdego roku, także październik to czas wspomnienia owego zrywu narodowego. Pod koniec października 1863 roku, za udział w powstaniu, zostali bowiem straceni czterej parafianie z Choroszczy. Z tej okazji, w 2023 roku w dniach 26 i 27 października Gmina Choroszcz zaprosiła do upamiętnienia owych wydarzeń i osób – pod postacią złożenia wieńców i zniczy pod Mogiłą Powstańczą, a także w postaci prezentacji publikacji książkowej. Zobaczmy materiał filmowy z tych wydarzeń.

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku.png

Wyjątkowe zaangażowanie i aktywizacja Srebrnych Mieszkańców Gminy Choroszcz, pomoc, wsparcie, kreatywność, pomysłowość i pracowitość we wszelkich działaniach na rzecz doskonalenia naszej Gminy i jej Społeczności – to cechy Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 15 w Choroszczy, które w środę 25 października zorganizowali Dzień Seniora. Zobaczmy jak przebiegała owa wielopokoleniowa, ciepła i serdeczne uroczystość.

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku(5).png

Już nie przedszkolaki, a pełnoprawni członkowie społeczności szkolnej – ponad 100 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy została pasowana na uczniów przez burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego i dyrektor szkoły – Panią Ewę Zalewską. Dzieci były doskonale przygotowane, a samo pasowanie było wielkim świętem i głębokim przeżyciem.

5.png

Galowe stroje, kwiaty, słowno-muzyczne inscenizacje, a także dużo serdecznych powinszowań za codzienną służbę wychowania i nauczania towarzyszyło Świętu Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy. Dziękujemy, za Wasz trud, Drodzy Nauczyciele!

4.png

Społeczność Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy, jak co roku, uroczyście celebrowała Dzień Nauczyciela. Były piosenki, wiersze, dużo śmiechu i najlepsze życzenia Kochanym Pedagogom. Wszystkiego najlepszego!

Święto Nauczycieli_Barszczewo.png

Wesołe piosenki, kolorowe laurki, radosne tańce i zabawne wierszyki – między innymi w taki sposób Przedszkole Samorządowe w Barszczewie uczciło Święto Nauczycieli. Serdecznym życzeniom nie było końca! Zobaczmy i posłuchajmy.

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku.png

Blisko hektarowa działka gminna, z przestronną wiatą, w ostatnim czasie uzupełniona o plac zabaw dla dzieci oraz siłownię „pod chmurką” – dla starszych użytkowników, zostały uroczyście otwarte w środę 20 września. Było to wydarzenie wyjątkowo wspólnotowe i pełne atrakcji: mieszkańcy mogli spotkać się ze sobą w większym sołeckim gronie, z Burmistrzem Choroszczy porozmawiać o dalszych planach rozwoju miejscowości, dzieci z kolei oddały się zabawom przy zabawkach oraz przygotowanym na tę okoliczność – wesołym animacjom. Zobaczmy to w przygotowanym materiale filmowym.

3.png

W malowniczych Izbiszczach nad Narwią w sobotę 9 września wspólnie pochyliliśmy się nad lekturą „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – z radnymi, seniorami, mieszkańcami Izbiszcz oraz zaproszonymi gośćmi. A tych w sobotnie, bardzo ciepłe, popołudnie było wielu, bo i atrakcji było co niemiara. Teren rekreacyjny przy dawnej zabytkowej lodowni w Izbiszczach, na nowo uporządkowany, z czystą przestrzenią na ognisko, zaprosił dzieci animacjami i warsztatami malarskimi, młodzież i dorosłych – warsztatami językowymi, wystawą projektu „Narew – rzeka ukrytych miejsc”, popcornem, ogniskiem z kiełbaskami. Gdy zapadł zmrok, Teatr Latarnia zabrał nas w mądrą podróż po „Kwiat Paproci”. Narodowe Czytanie w 2023 roku w Izbiszczach stworzyło ofertę uczestnictwa w kulturze – urozmaiconą i otwartą, i utwierdziło nas w przekonaniu w jak pięknym miejscu mieszkamy. Zobaczmy to!

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku(6).png

Moc wystawców i producentów, szereg instytucji partnerskich współpracujących z Gminą Choroszcz, muzyka oraz gwar dzieci biorących udział w animacjach, zmagania uczestników w „ogórkowych” konkursach, wspólne tańce, jedzenie, spotkania, po prostu: życzliwe biesiadowanie – takimi słowami, choć w ogromnym skrócie, można określić 24. Ogólnopolski Dzień Ogórka. Doroczne święto odbyło się w pierwszą niedzielę września w malowniczym Kruszewie n. Narwią. Słowa to za mało, żeby poczuć atmosferę tego dnia, który jest z nami niemal od ćwierć wieku! Zapraszamy, by – za sprawą materiału filmowego, poczuć gościnność Kruszewa i całej Gminy Choroszcz.

34. Jarmark_MINIATURKA.png

W niedzielę 6 sierpnia 2023 roku w Choroszczy odbył się 34. Jarmark Dominikański. Dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie. Zobaczmy 34. Jarmark Dominikański na filmie przygotowanym przez Gminę Choroszcz.

Niebieski Aparat fotograficzny Moda Obserwuj Post na Facebooku(1).png

Ponad 400m2 przestrzeni do zabawy i rekreacji – podkreślmy: bezpiecznej, której centrum stanowi system 11 kolorowych elementów placu zabaw dla dzieci, plus dodatkowo: miękkie piaskowe podłoże, a także obok – przestronna i elegancka wiata z wygodnymi ławeczkami i funkcjonalnymi koszami na śmieci – to najważniejsze punkty nowo zagospodarowanej przestrzeni w Krupnikach. Uroczyste jej otwarcie nastąpiło w środku lata – w czwartek 3 sierpnia. Doskonale oddaje to przygotowany film – zapraszamy do obejrzenia go.

Wielkanoc_2023_MINIATURKA.png

Podczas szczególnego czasu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego odbywamy ważną drogę: od śmierci do życia, od smutku do radości, od niepewności do nadziei. Niech okres Wielkiej Nocy stanie się dla wszystkich nas źródłem siły, mocy i wiary. Niech świąteczne światło da pozytywną energię, optymizm i siłę. Wesołego Alleluja!

Pasja_2023_MINIATURKA.png

„Krzyż to jest brama Pana, jeśli chcesz, przez nią wejdź” – wokół takiego komunikatu: pełnego nadziei wobec naszej ludzkiej decyzji i sprawczości, młodzież ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy przygotowała Pasję – wybrane sceny z życia i męki Pańskiej. Pasja w wykonaniu młodzieży nie była tylko spektaklem, choć była przedstawieniem doskonale zainscenizowanym i kunsztownie aktorsko oraz muzycznie zrealizowanym. Właśnie za sprawą zaangażowania młodych aktorów oraz opiekujących się nimi pedagogów – dla wszystkich stała się prawdziwym, głębokim i wzruszającym doświadczeniem. Jakim? Zobaczmy w materiale filmowym.

Boże Narodzenie_2022_życzenia_MINIATURKA.png

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Choroszcz, wyznawcy prawosławia i świętujący według tradycji wschodnich! Serdecznie życzę Państwu, by Święta Bożego Narodzenia niosły ze sobą ciepło, spokój i prawdziwą międzyludzką bliskość...

Choroszczański Sztetl_MINIATURKA.png

Choroszczańscy Żydzi. Nasi sąsiedzi… Od nich kupowaliśmy chleb, materiały, rozmaite sprzęty… Nasi dziadkowie bawili się z nimi na podwórkach, odwiedzali się wzajemnie, śmiali się, dokazywali lub frasowali się nad kłopotami. Bracia mojżeszowi piastowali też w Choroszczy wysokie społeczne funkcje. Obecni w grodzie nad Horodnianką od XV wieku, w 1942 roku musieli ją opuścić – 2 listopada tegoż roku zostali wywiezieni do Białegostoku, skąd trafili do Obozu Zagłady w Treblince. Choroszcz, po 80 latach, uroczyście wspomniała żydowską społeczność.

110 lat OSP Choroszcz_MINIATURKA.png

VOLVO FLD3C FL – to imię nowego towarzysza strażaków-ochotników z OSP Choroszcz. Świętowali zacną, bo 110 rocznicę swego istnienia. Rynek z tej okazji zapełnił się eleganckimi kolorami – głównie granatem i czerwienią, a to za sprawą odświętnie ubranych strażaków, wysokich rangą gości, którzy zaszczycili Choroszcz swoją obecnością oraz oczywiście dzięki niemu – średniemu samochodowi specjalnemu pożarniczemu ratowniczo-gaśniczemu. Jak przebiegały historyczne uroczystości, pokazuje materiał filmowy. Zapraszamy do obejrzenia!

23. Dzień Ogórka w Kruszewie_MINIATURKA.png

23. odsłona Ogólnopolskiego Dnia Ogórka miała miejsce w pierwszą niedzielę września 2022 roku. I oczywiście nigdzie indziej niż w malowniczym Kruszewie nad Narwią, oraz nikt inny jak zielony król – ogórek miał wówczas swoje święto. Jak przebiegało? Zobaczcie Państwo na filmie:

Pożegnanie WakacjiNarodoweCzytanie_2022_MINIATURKA.png

1 września to data, którą niemal każdy z nas kojarzy podobnie: to pierwszy dzwonek i rozpoczęcie roku szkolnego. A to oznacza pożegnanie z wakacjami i z beztroskim, letnim czasem. Jak odbyło się to w Choroszczy w 2022 roku, zobaczmy w materiale filmowym.

Jarmark  Dominikański 33.png

Barwnie, różnorodnie, radośnie i obficie – tak ugościł nas Jarmark Dominikański, który w pierwszą niedzielę sierpnia br., po raz 33. odbył się w Choroszczy. W Parku Pałacowym przy Letniej Rezydencji Branickich na wiele godzin zatrzymali się wystawcy i animatorzy, z których ofert korzystali licznie przybyli goście. 33. Jarmark Dominikański nawiązywał do tradycji, ale oferował również atrakcyjne nowości. Jakie? I czy goście byli zadowoleni? Zobaczcie Państwo w relacji filmowej.

Powitanie lata 2022_MINIATURKA.png

Nie 21, a w niedzielę 26 czerwca Choroszcz postanowiła powitać lato. Lato i wakacje! Gdzie? Na zrewitalizowany Bulwarach, rzecz jasna. Jak było? Przekonajcie się Państwo sami, oglądając nasz materiał :)

40 Dni Choroszczy.png

Dni Choroszczy. Jubileuszowe, bo 40. Były inne niż dotąd. Jak na rocznicę przystało: dojrzalsze. A jakie jeszcze, przekonajmy się oglądając relację filmową.

Ruszczany_otwarcie drogi_MINIATURKA.png

Ruszczany – to jedna z najstarszych osad w Gminie Choroszcz. Przez lata mieszkańcy miejscowości narzekali na okropny kurz, a po deszczach – na uciążliwe błoto. Od niedawna to się zmieniło – odkąd powstała nowa droga, ruszczanianie odetchnęli, a Ruszczany wypiękniały. Symbolicznego otwarcia nowego szlaku dokonano w środę 8 czerwca 2022r.

Dzien Dziecka_Błoniach_MINIATURKA.png

Ponoć jeśli mamy więcej marzeń niż wspomnień – jesteśmy dziećmi. I to niezależnie od wieku. Trudno się z tą mądrością nie zgodzić… A czy podczas rodzinnego festynu z okazji Dnia Dziecka w niedzielę 29 maja na Błoniach w Choroszczy udało się marzenia spełnić? Może wobec młodszych? A wobec starszych uczestników rodzinnego festynu – może udało się marzenia przypomnieć lub wręcz rozbudzić?

Życzenia Wielkanocne_2022_MINIATURKA.png

Szanowni Państwo! Święto Wielkiej Nocy to czas odradzania się wiary w potęgę Najwyższego, a wraz z Nim – w siłę człowieka. Jest to więc czas otuchy i nadziei. W tym szczególnym momencie serdecznie życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły pokój, zrozumienie oraz wzajemną życzliwość – tak bardzo nam wszystkim potrzebne. Niech to, co najcenniejsze odradza się wokół i stanie się trwałym źródłem uszlachetniania ducha. Wesołego Alleluja!

Życzenia.png

Szanowni Państwo! W Święta Bożego Narodzenia, mieszkańcom Gminy Choroszcz oraz Państwa Rodzinom, życzmy ...

Otwarcie Rynku 11 Listopada w Choroszczy (17).png

W 190. rocznicę insurekcji listopadowej, w Dzień Podchorążego – obchodzony w Wojsku Polskim na pamiątkę ataku na Belweder uczniów Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie – w choroszczańskiej Złotorii 29 listopada 2021 roku miało miejsce uroczyste odsłonięcie nowego miejsca pamięci – pomnika Walk pod Złotorią 1831 roku.

Otwarcie Rynku 11 Listopada w Choroszczy (16).png

Cztery klasy pierwsze Szkoły Podstawowej w Choroszczy w piątek 26 listopada 2021 roku złożyły uroczyste ślubowanie. Po raz drugi w historii Szkoły – ze względu na panującą pandemię – wydarzenie to odbyło się w reżimie sanitarnym: każda klasa ślubowała osobno, jedynie z udziałem Pań Wychowawczyń i dosłownie kilkorga gości. Niezależnie od trudnych i nieco smutnych okoliczności, uczniowie do ślubowana wspaniale się przygotowali: wykonując piosenki czy recytując wiersze, które opowiadały o tym, jak dobrze do nowej – pełnoprawnej roli ucznia są przygotowani. I rzeczywiście oraz bezsprzecznie – są!

103. Święto Niepodległej w Choroszczy__MINIATURKA.png

Gmina Choroszcz w 2021 roku, upamiętniając 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, zaproponowała bogatą ofertą aktywności i uroczystości. Jakich? Zobaczmy w materiale filmowym.

Święto Przedszkola.png

Roboty przechadzające się po Choroszczy, geometryczny Rynek 11 Listopada z prostokątnymi chmurami na niebie, letnia Rezydencja Branickich z balustradą z koronki i dachem z patyczków… O czym mowa? To nowa wystawa młodych artystów, która stanęła na patio przy Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy. Wystawa jest zwieńczeniem konkursu plastycznego „Gmina Choroszcz i nasze SUPER-MOCE!” zorganizowanego w Przedszkolu w ramach projektu „Dobry Start – edukacja przedszkolna w Gminie Choroszcz”. Jego podsumowanie, obok uroczystości Dnia Edukacji Narodowej oraz XVIII rocznicy nadania Przedszkolu – imienia Jana Pawła II, było jednym z 3 filarów potrójnego święta, które odbyło się w Przedszkolu 15 października 2021 roku.

Otwarcie drogi w Barszczewie_MINIATURKA.png

Barszczewo – dawna siedziba władz gminnych, miejsce historyczne, 8 października br. uczestniczyło w kolejnym historycznym wydarzeniu. Uroczyście otwarto tu nową drogę.

Otwarcie mostu-rz.Horodniance_16.09.2021_MINIATURKA.png

Nie tylko remont drogi, ale stworzenie nowego połączenia komunikacyjnego oraz budowa mostu – to nowa realizacja drogowa, która powstała w Gminie Choroszcz. Uroczystość zakończenia inwestycji oraz symboliczne oddanie do użytku nowej drogi gminnej, Choroszcz świętowała w czwartek 16 września 2021 roku.

22. Święto Ogórka w Kruszewie_MINIATURKA.png

Jeśli ogórek, to z dużym prawdopodobieństwem Podlasie, a jeśli ogórek z Podlasia, to na pewno z Kruszewa. Wiedzą o tym miłośnicy tego warzywa i uczestnicy corocznego jego święta. A z pewnością wiedzą to ci, którzy przybyli do malowniczego Kruszewa nad Narwią 5 września 2021 roku na 22. Ogólnopolski Dzień Ogórka.

Pożegnanie wakacji.png

W ostatni dzień sierpnia br. Bulwary w Choroszczy zapełniły się dziećmi, młodzieżą, a także seniorami i całymi rodzinami – wszystkimi, którzy tegorocznym wakacjom postanowili powiedzieć słoneczne „Do widzenia!”. Pogoda przysłała ciepłe słońce, a uczestnicy wielopokoleniowego pikniku dopełnili reszty: było wesoło, aktywnie i pysznie. Czy się udało? Zobaczmy materiał filmowy.

Ilustracja do artykułu 32.Jarmark_MINIATURKA.png

Czy 32. Jarmarku Dominikański w Choroszczy zdominowali mężczyźni, skoro tym razem z plakatu jarmarkowego patrzyły na nas przenikliwe oczy tajemniczego jegomościa? Przekonajmy się, oglądając materiał filmowy z wydarzenia!

Ilustracja do artykułu Otwarcie ul. Zastawie II_MINIATURKA.png

Otwarciu tej drogi gminnej – ulicy Zastawie II w Choroszczy towarzyszyły kwestie ostateczne – na szczęście, głównie symbolicznie: od 2020 roku czekaliśmy na odpowiedni niepandemiczny moment, a kiedy już to się stało 2 lipca 2021 roku, w dniu otwarcia wprost ścigaliśmy się z nawałnicą. Obecni na otwarciu mieszkańcy ulicy szczerze wątpili, by kiedykolwiek zmodernizowanie odcinka było możliwe, a jednak, jak mówili: „za swego życia”, doczekali się. Budowa ulicy Zastawie II była też godnym wspomnieniem śp. Piotra Tymińskiego, dawnego radnego Rady Miejskiej w Choroszczy, który przez wiele lat zabiegał o tę drogę. Ostatecznie: udało się!

Ilustracja do artykułu Choroszcz_32. Jarmark Dominikański_01.08.2021_baner.png

Burmistrz Choroszczy wraz ze współorganizatorami zapraszają 1 sierpnia br. na 32. Jarmark Dominikański w Choroszczy. Czy w tym roku przestrzeń przy letniej rezydencji Branickich w Choroszczy zdominują mężczyźni, a atmosfera będzie przepełniona testosteronem? Wszak tym razem patrzą na nas przenikliwe oczy jegomościa z plakatu jarmarkowego, będą warsztaty z pracownikami Muzeum Wojska w Białymstoku, kapele, które wystąpią podczas jarmarku składy mają zaiste męskie, a i gwiazda wieczoru – Szymon Wydra&Carpe Diem tętnią najprawdziwszą męską mocą. Coś czujemy, że będzie się działo! Zapraszamy, by się o tym osobiście przekonać! A ponieważ Jarmark Dominikański odbywa się na pamiątkę Św. Dominika, którego dzień imieniem przypada na początku sierpnia, szczególnie gorąco zapraszamy na Jarmark wszystkich Dominików! Przybywajcie młodsi i starsi, z przyjaciółmi i rodzinami, solo – ale przybywajcie wszyscy: wykonajmy wspólnie – „Dominikowe” zdjęcie i odbierzcie inne atrakcyjne niespodzianki!

Ilustracja do artykułu Wielkie święto OSP Klepacze_MINIATURKA.png

Konflikt pokoleń? Bynajmniej. Zdecydowanie piękna sztafeta pokoleń. W ten sposób można by podsumować wielkie święto jednostki OSP Klepacze, związane z uroczystym przekazaniem strażakom-ochotnikom nowego wozu ratowniczo-gaśniczego. Wielkie święto OSP Klepacze odbyło się 26 czerwca 2021 roku.

Ilustracja do artykułu Przywitanie wakacji i lata_MINIATURKA.png

Taaaak, wolimy gdy na choroszczańskich Bulwarach jest tłoczno, radośnie i gwarno. Bo to oznacza, że dzieci, młodzież oraz całe rodziny z Gminy Choroszcz spotykają się na Bulwarach z ważnego powodu. Pod koniec czerwca powód może być tylko jeden: żegnaj szkoło, a witajcie lato i wakacje! Bulwary przeszły tego dnia debiut „eventowy”. Po doskonałej frekwencji i reakcjach Państwa widać, że zdały egzamin.

Ilustracja do artykułu Otwarcie drogi w Izbiszczach_MINIATURKA.png

Od lat mieli dość bruku i kurzu, zabiegali o asfalt. I udało się. Po wielu latach starań i determinacji, w jednej z najstarszych osad Gminy Choroszcz – w malowniczych Izbiszczach powstała droga. Oddano ją użytkownikom już w 2020 roku, jednak pandemia Covid-19 nie pozwoliła oficjalnie cieszyć się otwarciem szlaku. 10 czerwca udało się to zrobić.

Ilustracja do artykułu Dzień Dziecka w Narwi Choroszcz_MINIATURKA.png

Jeśli gdzieś w Choroszczy w okolicach zielonej murawy zaroi się od fioletowego koloru, to nie przecierajcie Państwo oczu. No chyba, że z podziwu. Bo oto przed Wami: „Narew" Choroszcz. A jeśli do tego są kolejki ustawione do kolorowych dmuchańców – to musi to być Dzień Dziecka. W „Narwi" Choroszcz, rzecz jasna. Dodatkowo, wytężcie wzrok i słuch, bo…

Ilustracja do artykułu Wyścig_30.05.2021_MINIATURKA.png

Najlepsi młodzieżowi kolarze z ponad 20 drużyn świata zawitali na Podlasie, w tym także do Choroszczy, by w kolorowym międzynarodowym peletonie ścigać się na podlaskich drogach. W gminie Choroszcz Orlen Lang Team Race biegł od granicy m. Białystok, przez Szosę Kruszewską – i dalej ulicami: Zastawie II – Zastawie I – Dominikańską – Ogrodową – H. Sienkiewicza – Żółtkowską, następnie drogą serwisową wzdłuż S8 w kierunku Babina i Rzędzian. 30 maja kolarze amatorzy po podlaskich drogach wykręcili 82 kilometry. Obecność kolarskiego peletonu to z pewnością wyróżnienie Gminy Choroszcz – nie codziennie mamy możliwość, by być współgospodarzem wydarzenia sportowego zorganizowanego z takim rozmachem i goszczenia tylu wybitnych zawodników. Mamy nadzieję, że Orlen Lang Team Race i Orlen Wyścig Narodów to nieostatnie tak doniosłe imprezy w naszej gminie.

Ilustracja do artykułu Życzenia Wielkanocne_2021_MINIATURKA.png

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Najwyższego oraz w drugiego człowieka. Życzenia Wielkanocne Mieszkańcom Gminy Choroszcz składa Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Ilustracja do artykułu Boże Narodzenie 2020 - życzenia.png

Wszystkim mieszkańcom i gościom Gminy Choroszcz życzymy Świąt Bożego Narodzenia prawdziwie świątecznych...

Powrót na początek strony