Aktualności

 • Ilustracja do artykułu 729x308.jpg

  Od soboty 24 października 2020 r. – cała Polska w strefie czerwonej

  W związku z dramatyczną sytuacją epidemiczną, decyzją rządu RP zasady ze strefy czerwonej zostają rozciągnięte na całą Polskę od soboty 24 października 2020 r. Wszędzie więc – w każdym powiecie obowiązują dokładnie takie same obostrzenia.

 • Ilustracja do artykułu porosły.jpg

  Zmiana organizacji w ruchu na węźle Porosły

  Informujemy, że w dniu 22 października br. na wjeździe do Białegostoku od strony Warszawy, na drodze krajowej nr DK8, planowana jest zmiana tymczasowej organizacji ruchu (planowane zmiany wprowadzone zostaną w godzinach popołudniowych)

 • Ilustracja do artykułu 40778ed9-613a-48af-91f5-1f032559d4c1.png

  Pokonałeś COVID-19? Oddaj osocze i pomóż wyzdrowieć innym!

  Chorowałeś na koronawirusa i wyzdrowiałeś? Twoje osocze jest bardzo cenne! Zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkimi, zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Zachęcamy: oddaj osocze w najbliższym Centrum Krwiodawstwa i w ten sposób uratuj zdrowie i życie drugiemu człowiekowi!

 • Ilustracja do artykułu Zmiana organizacji ruchu_30X-2XI2020_mapka_NEW.png

  Wszystkich Świętych – zmiana organizacji ruchu

  Informujemy, iż – jak co roku w okolicach Święta Wszystkich Świętych, w pobliżu cmentarza przy ul. Kościukowskiej w Choroszczy, zmieni się organizacja ruchu. Szczegółowy opis nowych zasad oraz mapkę przedstawiamy poniżej. Ze względu na panującą sytuację pandemiczną w Polsce, apelujemy o to, by rozłożyć w czasie odwiedziny grobów naszych bliskich, a przebywając na nekropoliach – prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie wprowadzonych zasad sanitarnych.

 • Ilustracja do artykułu 1-park-przy-Muzeum-Wnetrz-Palacowych-w-Choroszczy-800x445.jpg

  Dzień Krajobrazu w Choroszczy

  „O, cóż jest piękniejsze niż wysokie drzewa!” – pod takim hasłem w 2020 roku obchodzony jest Dzień Krajobrazu. Wydarzenie to odbywa się w Polsce po raz piąty i przypada na dzień 20 października. W związku z tym, muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy zaprasza 20 października 2020 r., o godz. 11.00 wszystkich chętnych na klimatyczny jesienny spacer po parku pałacowym.

 • Ilustracja do artykułu money-2696235_1920.jpg

  Choroszcz sukcesywnie pnie się w górę!

  40. miejsce na 606 gmin w Polsce. Daleko? Nie – wprost przeciwnie. To wielki sus, który przez ostatnich tylko kilka lat wykonała gmina Choroszcz, pnąc się w rankingu wydatków inwestycyjnych według czasopisma samorządu terytorialnego „Wspólnota”: od 2015 roku „przeskoczyła” ponad 580 gmin miejsko-wiejskich w Polsce pod tym względem. To wspaniała lokata i kolejna klasyfikacja, która pokazuje silny trend prorozwojowy Gminy Choroszcz.

 • Ilustracja do artykułu EkYY81mXYAA60pK.jpg

  Od 17 X 2020 – nowe zasady bezpieczeństwa

  Od 17 października br. w całym kraju Rząd RP wprowadza nowe narzędzia do walki z koronawirusem. W zależności od rozwoju sytuacji, służby będą na bieżąco reagować i wprowadzać kolejne ograniczenia. Gmina Choroszcz wraz z powiatem białostockim – nadal jest w czerwonej strefie. Poniżej przedstawiamy co się zmienia w tym zakresie.

Powrót na początek strony