Aktualności

 • Ilustracja do artykułu DSC_0281_00001.jpg

  Jubileusz 90-lecia istnienia Szpitala w Choroszczy

  Szpital Psychiatryczny im. dr. Stanisława Deresza w Choroszczy w 2020 roku obchodzi zacny Jubileusz 90-lecia swojego istnienia. To instytucja, która na trwałe wpisała się w krajobraz i tkankę społeczną regionu i Gminy Choroszcz.

 • Ilustracja do artykułu e-wolontariat - baner 1024x768px.png

  E-wolontariat: zdalna pomoc organizacjom, rozwój wolontariuszy

  Jak bezpiecznie wspierać organizacje pozarządowe i inicjatywy społeczne w obecnej sytuacji? Z pomocą przychodzi Fundacja Dobra Sieć e-wolontariat – to nie tylko realne wsparcie dla organizacji, ale także możliwość rozwoju różnorodnych talentów i umiejętności.

 • Ilustracja do artykułu solarpark-altotting-oberkastl-windwarts-energie-gmbh.jpg

  Fotowoltaika: opłacalność, zasady, bezpieczeństwo – webinarium

  Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego zaprasza na webinarium: „Fotowoltaika – opłacalność inwestycji, zasady i bezpieczeństwo eksploatacji”. Webinarium jest prowadzone przez naukowców-ekspertów z Politechniki Białostockiej. Terminy: jeszcze w grudniu – do wyboru uczestnika.

 • Ilustracja do artykułu Dzień Misia w Kruszewie_przycięty.jpg

  Dzień Misia w Kruszewie

  Dzieci z Przedszkola Samorządowego Jana Pawła II w Choroszczy – z Oddziału w Kruszewie 25 listopada br. obchodziły Dzień Misia. Taka edukacja jest zawsze miła i mięciutka.

 • Ilustracja do artykułu BANEREK-2.jpg

  Wesołych Świąt on-line – konkurs

  Wesołych Świąt – zdrowia, szczęścia, pomyślności! Bogatego Mikołaja, wspaniałych prezentów… Doskonale to znamy, prawda? Życzenia świąteczne płyną na długo przed Bożym Narodzeniem. W tradycji polskiej składanie życzeń sięga dalekiej przeszłości. W dzisiejszych czasach zmienia się nieco forma, ale idea życzeń bożonarodzeniowych wciąż pozostaje ta sama. Aby podtrzymać tę piękną tradycję, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu oraz Biblioteka Publiczna w Choroszczy ogłaszają konkurs bożonarodzeniowy ON-LINE pn. „Najpiękniejsze życzenia świąteczne”.

 • Ilustracja do artykułu Kornel-7e_Przycięty4.png

  „To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!”

  Pod takim hasłem zakończył się właśnie Tydzień Edukacji Globalnej. Przebiegał on w SP Choroszcz w dniach 16-22 listopada br. W jego ramach, uczniowie zorganizowali to, co jest możliwe w czasach pandemii, czyli działania on-line: debatę, a także projekt edukacyjny, polegający na wykonaniu plakatu lub prezentacji multimedialnej związanej z ochroną środowiska i zmianą klimatu. Tegoroczne hasło Tygodnia Edukacji Globalnej brzmiało: „To nasz świat. Uczyńmy go lepszym!”. I uczniowie SP Choroszcz wspaniale to pokazali.

 • Ilustracja do artykułu medal-3176450_1920.jpg

  Rolnicy, powalczmy! Bądźmy najlepsi!

  Gospodarze z Gminy Choroszcz w Powszechnym Spisie Rolnym 2020 spisali pięknie: na ponad 920 zarejestrowanych gospodarstw, spisało się już ponad 760 – to ponad 80% puli. Ale do „100” zostało jeszcze te niecałe 20%. Rolnicy z Gminy Choroszcz, powalczmy o 100-procentowy udział naszej Małej Ojczyzny w Spisie! Zostało jeszcze tylko 7 dni. My – nie damy rady? Niemożliwe! Tym bardziej, że na zwycięskie gminy czekają użyteczne nagrody.

Powrót na początek strony