Aktualności

 • Ilustracja do artykułu vote-3569999_1920.jpg

  Wybory władz nowej Rady Seniorów Gminy Choroszcz

  Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński informuje, że we wtorek 3 sierpnia odbędzie się I Sesja Rady Seniorów Gminy Choroszcz. Nowa rada, wybrana na II kadencję, przypadającą na lata 2021-2025, będzie się konstytuować i wybierać spośród siebie władze: Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego, a także Sekretarza rady. Uroczyście podziękujemy też ustępującemu przewodniczącemu, a za jego pośrednictwem – byłym radnym senioralnym I kadencji.

 • Ilustracja do artykułu ZUS_mobilny punkt ZUS_banner.png

  Mobilny Punkt ZUS w Choroszczy

  Burmistrz Choroszczy informuje, że w poniedziałek 9 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Choroszczy dyżur będą pełnić pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w zakresie programu Dobry Start – 300 zł dla ucznia. Pomogą też założyć profil PUE. Zapraszamy.

 • Ilustracja do artykułu klaudia_um.png

  Wystawa „W drodze…” w Galerii M-GCKiS w Choroszczy

  Rzetelna i ciężka praca jest drogą i prowadzi do sukcesu. Tę prawdę oraz tę drogę przedstawia twórczość Klaudii Stępińskiej, która jest w drodze ku dojrzałości artystycznej, rzetelnie dążąc do perfekcji i doskonałości. Artystka tworzy pełen radosnych kolorów artystyczny świat. Zobaczmy go. Warto. Zapraszamy.

 • Ilustracja do artykułu IMG_4871.JPG

  Major Eugeniusz Barański – choroszczanin. Bohater Powstania Warszawskiego

  Kiedy Warszawa wybuchła 77 lat temu, on miał 22 lata i dokładnie pamięta tamten zryw. Walczył na Starym Mieście do końca. Po upadku, wyszedł z niego wraz z ludnością cywilną. Pojmany przez Niemców, przeszedł hitlerowski obóz w Mathausen-Gusen. Przeżył. Dziś ma 99 lat i przesłanie, by w obecnych czasach uczyć młodzież patriotyzmu takiego jak w powstaniu warszawskim. Takich Bohaterów jak Pan Eugeniusz Barański zostało już naprawdę niewielu. Dlatego wdzięczność za ich czyny i pamięć o nich to prawdziwy przywilej.

 • Ilustracja do artykułu Wakacje z M-GCKIS_VIII 2021.png

  Wakacyjne środy z M-GCKiS w Choroszczy

  Już 4 sierpnia kontynuujemy letnią ofertę cyklicznych zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach „Wakacji z M-GCKIS” w Choroszczy. Lipiec miał charakter stacjonarny, a w sierpniu – tak jak obiecywaliśmy: ruszamy w teren. W pierwszą środę sierpnia będziemy „Poznawać przyrodę wszystkimi zmysłami” – zapraszamy!

 • Ilustracja do artykułu IMG_4630.JPG

  Festiwal roślin na skwerze przy UM Choroszcz

  Ponad 300 roślin: drzew, bylin i kwiatów w ciągu dwóch miesięcy przybyło na skwerze przy Urzędzie Miejskim w Choroszczy. Zielona inicjatywa zaangażowała wszystkie pokolenia mieszkańców Gminy Choroszcz. Jej inicjatorami byli choroszczańscy seniorzy, a włączyli się w nią uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Choroszczy, a także pracownicy magistratu. Efekt? Przestrzeń jest zadbana, różnorodna i kolorowa. A będzie jeszcze piękniej, gdy rośliny się rozrosną. Już dziś zapraszamy!

 • Ilustracja do artykułu Oddaj krew-podziel się życiem_01.08.2021_przycięty.png

  1 sierpnia oddaj krew – podziel się życiem

  Burmistrz Choroszczy wraz z choroszczańskim oddziałem Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi serdecznie zapraszają, by z okazji 32. Jarmarku Dominikańskiego, w niedzielę 1 sierpnia br. honorowo oddać krew. Mobilny ambulans do poboru krwi będzie stacjonował w godzinach 9.00-13.00 na Rynku 11 Listopada w Choroszczy. Zapraszamy i zachęcamy!

Powrót na początek strony