„Narew” Choroszcz ma nowych trenerów

Na początku lipca Klub „Narew” Choroszcz poinformował o zakończeniu współpracy z dotychczasowymi trenerami: Arturem Dakowiczem szkolącym seniorów oraz Karolem Jakubowskim – opiekującym się drużynami dziecięcymi. Klub przedstawił już nowych trenerów, którzy będą prowadzić drużyny w nowym sezonie: to Adam Wiński, którego grającym asystentem będzie Grzegorz Pieczywek – obaj poprowadzą seniorów grających w A-klasie, a drużyny dziecięce będzie prowadził Marcin Dzierżko. Gratulujemy i życzymy samych sukcesów!

Ilustracja do artykułu 70222879_2517364211829525_2818711032623529984_n.jpg

ADAM WIŃSKI – to dobrze znany w środowisku piłkarskim szkoleniowiec. Jest wychowankiem Hetmana Białystok, gdzie spędził większość swojej sportowej kariery, reprezentując klub na wszystkich szczeblach, nawet na trzecim poziomie rozgrywek. Choć w Hetmanie w tamtym okresie grało wielu znanych zawodników, to on zakładał opaskę kapitana i prowadził kolegów do boju. Waleczny i nieustępliwy na boisku, podobne zasady preferuje na ławce trenerskiej.

Przy boku trenera Wińskiego, pierwsze kroki stawiał Igor Lewczuk – późniejszy reprezentant Polski! Jako szkoleniowiec, Adam Wiński prowadził w Hetmanie rocznik 1993, z którego wywodzi się dziś wielu niezłych zawodników. Trzeba też wspomnieć o 4-ligowych Hetmanie B. czy Promieniu Mońki. Ostatnio Trener pracował w Jastrzębiu Knyszyn.

Grającym asystentem zostaje Grzegorz Pieczywek, dla którego jest to powrót do zespołu seniorów po rocznej grze w innych klubach.

MARCIN DZIERŻKO – to człowiek znany i lubiany w środowisku piłkarskim, ale co najważniejsze: wśród młodych adeptów piłki nożnej. Związany jest też z Choroszczą, gdyż był kiedyś zawodnikiem Narwi oraz prowadził treningi w Choroszczy z dziećmi, pod szyldem Akademii Młodego Piłkarza. Posiada uprawnienia UEFA B, a doświadczenie zdobywał we – wspomnianej wcześniej – Akademii Młodego Piłkarza oraz Jagielloni Białystok, z rocznikami: 2009 i 2011. Trenerem młodzieży jest od 7 lat i ma na swoim koncie wiele sukcesów. Współpracuje z Football Lab, prowadzi Podlaską Fundację Rozwoju Sportu, która organizuje obozy sportowe, dodatkowe treningi i różnego rodzaju aktywności dla dzieci. Marcin Dzierżko to człowiek zawsze uśmiechnięty, zaraża wszystkich optymizmem i zapałem do pracy, prowadząc zajęcia na najwyższym poziomie.

Gratulujemy, życzymy wiatru i siły w nogach, kreatywności, nietuzinkowych, ale przede wszystkim skutecznych rozwiązań, które przyniosą moc jagodowej (tak jak barwy Klubu) radości na boiskach! Powodzenia!

Na podst. mat. org./UM

Powrót na początek strony