96 nowych podopiecznych Przedszkola w Choroszczy

Tygryski, Skrzaty, Słoneczka i Motylki zasilą nowe grupy Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy. Właśnie w Gminie Choroszcz zakończyła się rekrutacja na rok szkolny 2023/2024 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych. Listy kwalifikacyjne nowych przedszkolaków właśnie zostały opublikowane.

Przedszkole2-800x445.jpg

W tegorocznym procesie rekrutacyjnym do Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy wpłynęły łącznie 104 podania; 102 wnioski przeszły pozytywną ocenę formalną, zaś ostatecznie w placówce będzie uczyć się 96 nowych dzieci. Osiemnaścioro 5-latków, piętnaścioro 4-latków oraz aż sześćdziesiąt troje 3-latków zasili nowe grupy Tygrysków, Skrzatów, Słoneczek i Motylków.

Od lat nasze placówki przedszkolne i szkolne cieszą się dużym powadzeniem wśród mieszkańców  – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Nasze Przedszkole, przypomnę: po rozbudowie w latach 2018-2019, zapewnia więcej miejsc, dziś dla blisko 100 nowych podopiecznych. To prawie 100% zapotrzebowania, ale wciąż delikatnie za mało, by pokryć w całości obecne potrzeby naszej gminy – dodaje. Niemniej wierzę w to, że nasze maluszki i dzieci starsze znajdą miejsca w oddziałach przedszkolnych, by pobierać naukę na tym etapie – konkluduje włodarz Gminy Choroszcz.

Przypomnijmy: obecny etap rekrutacji – to opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do placówki; listy te zostały właśnie podane do publicznej widomości przez Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy. Osoby z tzw. listy rezerwowej jest szansa, że dostaną się do przedszkola, jeśli któraś z umów kandydatów z listy właściwej nie zostanie podpisana. Prosimy więc, aby sprawdzać sytuację na bieżąco.

Powrót na początek strony