Choroszcz zaprasza na Święto Flagi

Rodzinne warsztaty z wykonywania kokard narodowych, marsz z flagą – zakończony złożeniem wieńców i zniczy pod Pomnikiem Niepodległości na Rynku 11 Listopada w Choroszczy w wigilię 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, następnie Msza Święta za Ojczyznę zwieńczona ogniskiem – to oferta patriotycznych aktywności proponowanych przez Gminę Choroszcz z okazji Dnia Flagi Rzeczpospolitej. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie 2 maja 2023 roku do wspólnego udziału w święcie patriotycznym.

Choroszcz_Świeto_Flagi_02.05.2023_bannerTEN.jpg

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej już na stałe wpisał się w krajobraz świąt majowych w naszym kraju. To polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Tegoroczny Dzień Flagi Rzeczypospolitej Gmina Choroszcz obchodzi uroczyście w aktywnej formie: rodzinnych warsztatów, marszu z flagą, akcentu patriotycznego pod Pomnikiem Niepodległości na Rynku 11 Listopada w Choroszczy oraz wspólnego pikniku przy ognisku.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości Gminy Choroszcz do współudziału
w Dniu Flagi Rzeczpospolitej 2 maja 2023 roku:

*o godz. 15.00 instruktorzy Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy poprowadzą warsztaty tworzenia kokard narodowych. Uczestnicy, z przygotowanych materiałów, wykonają biało-czerwone kokardy i inne znaki patriotyczne, które następnie mogą zostać wykorzystane podczas patriotycznych, również tegorocznych uroczystości. Na warsztaty zapraszamy całe rodziny, dzieci, młodzież, a także osoby dorosłe i seniorów. Miejsce: aula M-GCKiS w Choroszczy.

*o godz. 17.00 rozpocznie się Marsz z Flagą, który przejdzie ulicami miasta Choroszcz. Start – to pl. dr. Z. Brodowicza, a następnie marsz skieruje się na ulice: H. Sienkiewicza, Powstania Styczniowego, A. Mickiewicza. Zakończeniem przemarsz będzie złożenie hołdu pod Pomnikiem Niepodległości na Rynku 11 Listopada w Choroszczy z w wigilię 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na Marsz z Flagą zapraszamy wszystkich Mieszkańców, a także Gości Gminy Choroszcz: dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorów. Zachęcamy, by tego dnia cała Gmina Choroszcz stała się biało-czerwona: poprzez nasze stroje, niesione flagi i sztandary.

*o godz. 18.00 w choroszczańskim kościele pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika rozpocznie się Msza Święta za Ojczyznę, a po mszy – ognisko integracyjne na Błoniach Jana Pawła II.

WSTĘP WOLNY!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Organizatorami wydarzenia są: Burmistrz Choroszczy, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy, Stowarzyszenie Pamięć i Tożsamość „Skała” oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Choroszczy.

Powrót na początek strony