Mammografia w Choroszczy – 21 IV

Burmistrz Choroszczy wraz z firmą MEDICA Sp. z o.o. Sp. K. zaprasza Panie w wieku od 50. do 69. roku życia (roczniki: od 1954 do 1973), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii – do skorzystania z takiej oferty profilaktycznej. Będzie ku temu okazja, ponieważ mammobus będzie stacjonował na Rynku 11 Listopada w Choroszczy w piątek 21 kwietnia br. w godz. 8.00-15.00. Szczegóły przedstawiamy poniżej.

Mammografia_21IV2023.png

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Co roku, u 12 tysięcy Polek diagnozuje się raka piersi. Badania profilaktyczne to najskuteczniejsza forma wykrycia stanów chorobowych we wczesnym stadium rozwoju. Pozwala to podjąć skuteczną terapię i daje szansę powrotu do zdrowia. Dlatego badania mammograficzne są tak ważne. Do czego Gmina Choroszcz gorąco zachęca.

Mammobus będzie czekał na
Mieszkanki Gminy Choroszcz
w piątek 21 kwietnia 2023 roku, w godz. 8.00-15.00
na Rynku 11 Listopada w Choroszczy

Na badania obowiązuje rejestracja:
- pod nr tel.: 42 254 64 17
- na stronie: www.medica.org.pl

Badania mammograficzne będzie realizować w Choroszczy firma MEDICA Sp. z o.o. Sp. k. w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia w zakresie profilaktyki raka piersi. Program skierowany jest do Pań w wieku od 50. do 69. roku życia (roczniki od 1954 do 1973), które w ciągu ostatnich 2 lat nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Paniom spoza grupy refundowanej, oferowane są badania odpłatne, w wysokości 120 zł.

MEDICA Sp. z o.o. Sp. k. dysponuje mammobusem wyposażonym w nowoczesny certyfikowany aparat mammograficzny, podlegający bieżącym testom i kontrolą jakości. Badania wykonuje wykwalifikowany personel z wieloletnim doświadczeniem. Badania są przeprowadzane z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego, zarówno ze strony personelu, jak i pacjentek (obowiązkowa maseczka).

Zapraszamy wszystkie Panie bardzo serdecznie!

Powrót na początek strony