Nowa ulica Powstania Styczniowego w Choroszczy

Czy rzeczywiście nowa, skoro ulica Powstania Styczniowego w Choroszczy już istnieje? Owszem, jesienią 2023 roku obecna – jedna z często użytkowanych przestrzeni miasta Choroszcz, przy której są zlokalizowane lokale usługowe, a przede wszystkim część mieszkalna miasteczka – ulica Powstania Styczniowego, już w maju br. przejdzie gruntowną modernizację. Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński właśnie podpisał umowę w tej sprawie.

DSC_0005.jpg

Kolejna inwestycja drogowa, jaka powstanie w ścisłym centrum Choroszczy, realizowana jest jako zadanie pn. „Rozbudowa i przebudowa ulicy Powstania Styczniowego w Choroszczy”. W jej rezultacie powstanie nowa nawierzchnia jezdni, zostaną przebudowane i wybudowane nowe chodniki, a przede wszystkim postawną tak potrzebne miejsca parkingowe. W ten sposób uporządkujemy „zużytą” już przestrzeń – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, ale głównie zminimalizujemy obecnie istniejący problem zaparkowanych na chodnikach aut, które utrudniają poruszanie się pieszych – dodaje.

Na nowej ulicy Powstania Styczniowego zostanie stworzone wyniesione przejście dla pieszych, przebudowane zostaną skrzyżowania. Wraz z uporządkowaniem części naziemnej, przebudowana zostanie też sieć kanalizacji deszczowej, sieć energetyczna wraz z oświetleniem ulicznym.

Kiedy inwestycja zakończy się?

Chcielibyśmy mieć skończoną modernizację ulicy Powstania Styczniowego w Choroszczy już w październiku tego roku – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Możemy się więc spodziewać, że do końca roku 2023 nowa ulica Powstania Styczniowego w Choroszczy zostanie oddana użytkownikom – dodaje.

Pierwsze prace modernizacyjne ruszą już w maju br. Zatem już dziś uczulamy mieszkańców oraz użytkowników dróg, iż w tym miejscu pojawią się utrudnienia z ruchu; możliwe także, że ulica będzie czasowo zamknięta. Niemniej na bieżąco będziemy informować o zmianach w organizacji ruchu w tym miejscu.

Nowa ulica Powstania Styczniowego w Choroszczy pochłonie blisko 1,4 mln zł.

Powrót na początek strony