SP Złotoria zaangażowana w #SprzątamyDlaPolski

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Złotorii przystąpili do ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski – objętej honorowym patronatem Premiera RP Mateusza Morawieckiego. Główną ideą #SprzątamyDlaPolski jest uczenie młodych pokoleń odpowiedzialności za świat poprzez krzewienie dobrych nawyków. Uczniowie SP Złotoria wpisują się w tę ideę wyśmienicie – 21 kwietnia z pełnym zaangażowaniem wysprzątali swoją najbliższą przestrzeń, czym dobitnie pokazali wzorowe postawy troski o świat. Choć to niewielkie kroki, ale tylko pozornie: są one bardzo ważne, ponieważ od nich zaczynają się te większe i najdonioślejsze zmiany.

received_509492587899219.jpeg

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Złotorii doskonale wiedzą jak ważna jest dbałość o środowisko i planetę. W piątek 21 kwietnia z zapałem przystąpili do akcji sprzątania świata – w skali swojej najbliższej okolicy, wyjątkowo ważnej i poważnie traktowanej. Posprzątali teren szkoły oraz obszar wokół niej, zagłębiając się w krzaczaste zakamarki oraz niedostrzegane zazwyczaj ostępy złotoryjskich dróg. Worki dość szybko zapełniły się nieczystościami. Akcja sprzątania świata w ramach #SprzątamyDlaPolski była wielopokoleniowa: starsze dzieci zbierały pozostawione odpadki, z kolei młodsze – przedszkolaki, posadziły wiosenne kwiaty. Od razu zrobiło się przyjemniej i jaśniej.

SP Złotoria wspaniale wypełniła zielone eko-zadanie. Sama miejscowość i jej okolice są wyjątkowo malownicze. Pięknieje dzięki mieszkańcom, także tym młodszym, którzy już dziś o nią dbają; pewne jest więc, że i w przyszłości Złotoria będzie wyjątkową przestrzenią.

Powrót na początek strony