Wielopokoleniowy Dzień Matki w Choroszczy

„Mama to skarb największy na świecie, większego skarbu już nie znajdziecie. Jest zawsze przy mnie, wszystko rozumie i kołysankę śpiewać wciąż umie” – takie i podobne słowa były wypowiadane i słyszane przez wszystkie pokolenia, które 10 maja spotkały się w Choroszczy, by uczcić Dzień Matki.

IMG_8200.JPG

Głównym organizatorem wydarzenia było Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 15 w Choroszczy, którego przewodnicząca – Irena Kalata prowadziła spotkanie. Zaproszenie na nie przyjęli: Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, Anna Paliwoda – Przedstawicielka Zarządu Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Białymstoku, Izabela Dąbrowska – Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Beata Gawryluk – zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy, Bożena Lenczewska – Dyrektor Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy, a także Grzegorz Popko – zastępca dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Trzy Dęby” w Choroszczy. 

Zanim zebrani oddali się świątecznej biesiadzie, wysłuchali ciepłych wierszy, radosnych piosenek i przezabawnych scenek w wykonaniu „Tygrysków” z Przedszkola Samorządowego w Choroszczy. Przedszkolaki, tradycyjnie już, na zakończenie występu, obdarowały dorosłych przepięknymi, wykonanymi przez siebie serduszkami; otrzymały jej zgromadzone na sali Panie – Mamy i Babcie, a także Panowie, by przekazali je swoim i lub znanym sobie Mamom. Prezentację artystyczną zakończył – wspólnym śpiewaniem nostalgicznych szlagierów – zespól artystyczny z Domu Pomocy Społecznej „Trzy Dęby” w Choroszczy. Na koniec, Burmistrz Choroszczy obdarował wszystkich – zarówno dzieci, jak i dorosłych – zebranych choroszczańskimi słodkościami.

Podczas spotkania, uczestnicy poznali nowy Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 15 w Choroszczy (z uwagi na rezygnację z funkcji jednej z dotychczasowych członkiń zarządu), w składzie: Irena Kossakowska Kalata – Przewodnicząca, Danuta Wasilewska, Danuta Niwińska, Halina Dąbrowska, Krystyna Rydzewska, Marek Werpachowski oraz Jarosław Sobolewski – członkowie zarządu.

Wśród zaproszonych gości na senioralny Dzień Matki znalazły się też najstarsze Mamy – Matki-Seniorki z Choroszczy, Panie: Regina Krysiewicz, Irena Kołodko i Wanda Bobrowska, które z rąk Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, Ireny Kossakowskiej Kalaty oraz Jarosława Sobolewskiego otrzymały piękne podziękowania oraz kwiaty. Ogromnie cieszymy się i jesteśmy dumni, że Choroszcz może poszczycić się takimi wyjątkowymi Mamami! Dziękujemy

Dzień Matki w Choroszczy miał też charytatywny wydźwięk: na rzecz fundacji „Pomóż Im” – wspieranej przez choroszczańską organizację od lat, udało się zebrać aż 585 zł. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i ludziom dobrej woli za wsparcie, i ogromnie cieszymy się, że podczas takich jak ten – Dzień Matki, nie zapominamy o słabszych i potrzebujących. To znak, że nasze serca są pojemne – prawie tak samo jak te matczyne.

„Kochana Mamo tak Cię szanuję,
Za Twoją dobroć bardzo dziękuję.
W dniu Twego święta skłonię się nisko.
Przytulę mocno, chcę być tak blisko.”

Powrót na początek strony