Żółtki – wysprzątane!

Mieszkańcy Żółtek, tuż przed „majówką”, zmobilizowali się i 28 kwietnia br. zorganizowali społeczne sprzątanie miejscowości. Udało się!

Sprzątanie Żółtek_2023-1.jpg

W akcji sprzątania Żółtek wzięło udział ok. 10 osób wraz z radnym miejskim – Robertem Chańko. Przydrożne zagajniki, nieodwiedzane przestrzenie szybko zostały przeczesane w poszukiwaniu niechcianych odpadków, śmieci i nieczystości. Niestety, worki dość szybko zapełniły się. Niemniej, cieszy fakt, że mieszkańcy Żółtek zadbali o własną wspólną przestrzeń – i to wielopokoleniowo: ramię w ramię na rzecz miejscowości pracowali i młodsi, i starsi. Gratulujemy!

Zachęcamy też inne społeczności naszej Gminy Choroszcz do dbania o wspólną przestrzeń (choć wiemy dokładnie, że sprzątanie najbliższych okolic – naszych miejsca na ziemi jest już tradycją w Gminie Choroszcz) – niech zwłaszcza teraz: piękną słoneczną wiosną, nasze miejsce życia i codziennego funkcjonowania lśni czystością, a działania takie jako to – będą przykładem dla innych. Tym bardziej, że Urząd Miejski w Choroszczy od lat chętnie wspiera owe eko-działania: dostarczając rękawice, worki na odpady, czy wprost: zabierając je wypełnione odpadkami.

Powrót na początek strony