Inicjatywy obywatelskie

W tym miejscu przestawiamy narzędzia partycypacji obywatelskiej w skali lokalnej, regionalnej oraz ogólnopolskiej. Znajdziecie tu Państwo najświeższe informacje dotyczące Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz, wyborów (zarówno ogólnopolskich, jak i lokalnych), a także przeprowadzanych aktualnie referendów i konsultacji społecznych.

Ilustracja do artykułu PKW_logo.jpg

Prawo wybierania (czynne prawo wyborcze) i decydowania to prawo przysługujące obywatelom, zapewniające im możliwość udziału w głosowaniu i oddania głosu na swojego kandydata do organów przedstawicielskich państwa, do organów samorządu terytorialnego bądź w referendum. W tej sekcji portalu przedstawiamy najważniejsze informacje, komunikaty i obwieszczenia dotyczące aktualnie przeprowadzanych wyborów, zarówno w Polsce, jak i regionu.

Ilustracja do artykułu bo.jpg

Budżet obywatelski to inaczej budżet partycypacyjny, który pozwala mieszkańcom danej społeczności współdecydować o wydatkowaniu części danego budżetu jednostki samorządu terytorialnego. Takie prawo mieszkańcy miasta Choroszcz mają od 2014 roku. I z powodzeniem z niego korzystają. W tej sekcji prezentujemy dokonane zmiany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz, jak również aktualne informacje na temat tego instrumentu.

Ilustracja do artykułu konsultacje.jpg

W tej sekcji przedstawiamy Państwu konsultacje społeczne aktualnie prowadzone na terenie Gminy Choroszcz.

Powrót na początek strony