„Antonówki” z SP Choroszcz wygrały sad!

Z przyjemnością informujemy, że uczniowski zespół „Antonówek” z klas VI ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy, w ogólnopolskim konkursie pn. „Tradycyjny Sad” Fundacji Banku Ochrony Środowiska wygrał grant na założenie minisadu. Taki sad już niedługo powstanie przy SP Choroszcz. Gratulujemy!

Antonówki_SPChoroszcz.jpg

„Tradycyjny sad” – to ogólnopolski konkurs grantowy, który ma na celu szerzenie wiedzy na temat starych odmian drzew owocowych. Konkurs obejmuje dwa etapy: w pierwszym, uczniowie zdobywają wiedzę potrzebną do założenia minisadu; w drugim – wykorzystują ją w praktyce.

Uczniowski zespół „Antonówki” z SP Choroszcz znalazł się w grupie 120 zespołów z całej Polski, które z najwyższymi wynikami z pierwszego etapu, otrzymały granty na zakup drzewek owocowych tradycyjnych odmian. Już niedługo, sad składający się z minimum 5 drzew, zostanie założono przy Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy.

Minisad przy SP Choroszcz doskonale wpisuje się w prośrodowiskowe działania całej społeczności szkoły, ponieważ przy SP Choroszcz założona została łąka kwietna, zbudowane domki dla owadów, powstały nasadzenia, a w niedługim czasie zostanie utworzone miejsce do spokojnej rekreacji na świeżym powietrzu. Minisad – zarówno z samą przestrzenią, jak i z podejmowanymi przez uczniów działaniami – koresponduje więc wyśmienicie. Przypomina też o jednym z chlubnych obliczy Gminy Choroszcz, a mianowicie o takim, iż Gmina Choroszcz także sadami i uprawami drzew owocowych stała, a gdzieniegdzie – zarówno w przestrzeni miejskiej, jak i podmiejskiej, a na pewno wiejskiej – wciąż stoi.

Jeszcze raz młodym choroszczanom serdecznie gratulujemy! I czekamy na pojawie się urokliwych drzewek owocowych przy SP Choroszcz. Opiekunem projektu z SP Choroszcz jest Pani Marta Owczarczuk.

Powrót na początek strony