Bezpłatny opał – już u gospodarzy

Choć późna jesień obchodzi się z nami łaskawie, zimne noce i poranki już odczuliśmy, a i przymrozki tuż-tuż. Aby ułatwić najbardziej potrzebującym mieszkańcom codzienne funkcjonowanie, Gmina Choroszcz właśnie rozpoczęła tradycyjne działania pomocowe i dostarczyła im darmowy opał. Pierwsze transze pojechały do podopiecznych Fundacji Naszpikowani z Gminy Choroszcz, zmagających się z ciężkimi, nieuleczalnymi chorobami.

Ilustracja do artykułu IMG_3411.JPG

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w obecnym sezonie grzewczym 2020/2021 gmina Choroszcz wspomaga swoich mieszkańców dostarczając im darmowy opał. Pierwsza transza – łącznie ponad 10m3 drewna już trafiła do rodzin najbardziej potrzebujących.

W tym roku naszą pomoc rozpoczęliśmy od osób, które na co dzień nie tylko zmagają się z niedostatkami materialnymi, ale także ich codzienność jest podporządkowana walce z ciężkimi nieuleczalnymi chorobami – mówi Robert Wardziński Burmistrz Choroszczy. Cieszę się, że kolejny rok z rzędu możemy pomóc najbardziej potrzebującym, a dodatkowo naszą ofertę jeszcze rozszerzyć. Do tej pory, do akcji, mieszkańcy wskazywani byli przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Choroszczy. W tym roku dodatkowe osoby wskazała nam Fundacja Naszpikowani, pod opieką której nasi mieszkańcy przebywają – dodaje. Obecna transza to dopiero początek. W kolejnych tygodniach będziemy trafiać także do innych gospodarstw wymagających wsparcia – zapowiada

Drewno, które jest dostarczane mieszkańcom gminy Choroszcz, jest pocięte przez pracowników gminy, a pozyskiwane jest z wycinki drzew z terenów gminnych przeznaczanych pod inwestycje. Zdarza się także, że właściciele posesji, likwidując drzewa u siebie, przywożą je do choroszczańskiego zakładu cieplnego. A ponieważ Gmina Choroszcz rozwija się dynamicznie, to i darmowego opału nie brakuje.

Pomoc Gminy Choroszcz w postaci darmowego opału – to już tradycja. Co roku udaje się zaoferować mieszkańcom łącznie średnio ok. 50 m3 drewna. Pomoc trafia zarówno do rodzin jak i osób samotnych. W ten sposób Gmina Choroszcz ułatwia im codzienne funkcjonowanie i zwolnia ich domowe budżety z koniecznego wydatku na opał.

Bezpłatny opał z Gminy Choroszcz dla potrzebujących to początek akcji. Kolejne dostawy drewna – już niebawem.

Powrót na początek strony