Żłobek w Choroszczy czeka rozbudowa!

W 2018 roku – przedszkole, w 2023 – Szkoła Podstawowa, a od 2024 roku, sąsiadujący z nią – Żłobek Samorządowy jest kolejną placówką, która przejdzie szeroką rozbudowę. Nie tylko zostanie zmodernizowana dawna część, ale powstanie blisko 300 m2 nowej, parterowej przestrzeni. Będzie to miejsce dla kolejnych ok. 50 maluszków.

Obraz1.jpg

„Rozbudowa Żłobka Samorządowego Nr 1 w Choroszczy” – to nazwa zadania, w ramach którego w latach 2024-2025 roku Gmina Choroszcz wybuduje nowe skrzydło żłobka o powierzchni blisko 300 m2 – będzie to budynek parterowy; wykona też m.in.: przebudowę istniejącego i budowę nowego układu komunikacyjnego żłobka wraz z budową rampy podjazdowej dla osób niepełnosprawnych, wykonanie instalacji wewnętrznych i zewnętrznych sanitarnej, wodnej, centralnego ogrzewania, wentylacyjnej i elektrycznej). Powstanie też plac zabaw, nasadzenia i miejsca postojowe. Obecny żłobek znacząco powiększy się, gdyż po rozbudowie, przyjmie dodatkowych 50 pociech.

Rozbudowa żłobka samorządowego to kolejna inwestycja budowlana, ale przede wszystkim inwestycja w oświatę – mówi burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Jest ona potrzebna, ponieważ nasza gmina rozrasta się: mamy nowych mieszkańców, są to często rodziny z dziećmi, zatem nowe miejsca w żłobach, przedszkolach czy szkołach – są bezwzględnie konieczne – dodaje. Zatem nowe inwestycje w naszej Gminie – to naturalna kolej rzeczy wynikająca z pozytywnych zmian, jakie na naszym terenie następują – konkluduje włodarz gminy Choroszcz. 

Powrót na początek strony