Czy SP Złotoria znalazła wiosnę?

Wiosna to ulubiona pora roku większości z nas. Szary, mokry, zimowy czas odchodzi w zapomnienie, robi się bardziej kolorowo, a słońce rozświetla dni i poprawia nam humory. Zatem, jak tylko pierwsze promyki słońca pojawiły się na niebie, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Złotorii, Pani Monika Prejzner, ogłosiła konkurs pod hasłem „W poszukiwaniu wiosny”. Jak przebiegał i czy wiosnę udało się uczniom odnaleźć, piszemy poniżej.

Ilustracja do artykułu SP Złotoria_rzeka.png

Konkurs związany był z obchodami Dnia Wiosny, które są wieloletnią tradycją w Szkole Podstawowej w Złotorii. W tym roku również nie mogło ich zabraknąć, ale w tym roku wszyscy z konkursu ucieszyli się jak nigdy dotąd, bo ciągłe siedzenie przy komputerze, nawet największym fanom IT, dało się już we znaki.

Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: uczniowie kl. I-III mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną na temat: „Oznaki wiosny w mojej okolicy” oraz wiosenną gimnastykę na świeżym powietrzu, co należało udokumentować krótkim filmem lub zdjęciem. Uczniowie klas IV-VIII z kolei, mieli udać się na długi spacer, odnaleźć i sfotografować oznaki wiosny – pierwsze kwiaty, kwitnące wierzby, skrawki zielonej trawy, słowem: wszystko, co mogłoby sugerować, że wiosna już jest z nami. Ale to nie wszystko… Dodatkowo, mieli uruchomić jakąkolwiek aplikację na urządzeniu mobilnym, np. zegarek/smartband, aplikację w telefonie lub inną, która wskaże przebytą odległość (w km), następnie wykonać zrzut ekranu, ewentualnie zdjęcia przebytej odległości wraz z trasą.

Chociaż pogoda nie zachęcała do spacerów, uczniowie ambitnie podjęli wyzwanie i dzielnie szukali pierwszych oznak wiosny.

Jak wyszło? Jury było zachwycone pięknymi pracami i wykonanymi zdjęciami, jednak największe wrażenie zrobiły przebyte przez uczestników konkursu kilometry, ba – dziesiątki kilometrów! To dowód na to, że wszyscy potrzebowali wyjść na świeże powietrze, poczuć tchnienie lekkiego wiatru, chwycić promyk słońca i w ten sposób odreagować ten trudny czas.

A oto zwycięzcy, którym pięknie udało się odszukać wiosnę:

Kategoria klas I-III:
I miejsce – Dawid Roszkowski kl. III
II miejsce – Natalia Dzięgielewska kl. II
III miejsce – Zuzanna Marciszewska kl. I

Kategoria klas VII-VIII:
I miejsce Martyna Nowicka – 23,8 km
II miejsce Oliwia Pogorzelska – 23,3 km
III miejsce Kacper Nowicki – 15,3 km

Kategoria klas IV-VI:
I miejsce Paweł Pogorzelski – 25,2 km
II miejsce Nicola Zembko – 13,5 km
III miejsce Bartek Kalicki – 7,8 km

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

Biorąc pod uwagę liczbę dzieci, które podjęły wyzwanie i przystąpiły do konkursu głęboko wierzymy w to, że okazał się on receptą na znużenie, zniechęcenie i brak motywacji.

Niezastąpiona w działaniach szkolnych po raz kolejny okazała się Rada Rodziców, która ufundowała nagrody główne.

Na podst. SP Złotoria/UM

Powrót na początek strony