Dzień Krajobrazu w Choroszczy

„O, cóż jest piękniejsze niż wysokie drzewa!” – pod takim hasłem w 2020 roku obchodzony jest Dzień Krajobrazu. Wydarzenie to odbywa się w Polsce po raz piąty i przypada na dzień 20 października. W związku z tym, muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy zaprasza 20 października 2020 r., o godz. 11.00 wszystkich chętnych na klimatyczny jesienny spacer po parku pałacowym.

Ilustracja do artykułu 1-park-przy-Muzeum-Wnetrz-Palacowych-w-Choroszczy-800x445.jpg

A podziwiać będzie co, ponieważ Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy mieści się w dawnej letniej rezydencji hetmana Jana Klemensa Branickiego, która otoczona jest wielohektarowym parkiem. Park pałacowy w Choroszczy to jest idealne miejsce do popularyzowania idei ochrony zabytkowego krajobrazu. Znaczenie drzew w krajobrazie doceniano już w minionych stuleciach. Dzięki nowym nasadzeniom lip i grabów, Branicki zmienił „podmokły lasek olchowo-leszczynowy w wspaniały, zachwycający ogród przyrównywany do Wersalu.

Warto przekonać się o tym osobiście, tym bardziej, że pogoda wydaje się sprzyjać takim bezpiecznym wycieczkom. Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy – zaprasza. Zbiórka: 20.10.2020 o godz. 11.00 przy oficynie pałacowej. Udział w spacerze jest bezpłatny. Zapraszamy!

Na podst. www.gazeta.choroszcz.pl

Powrót na początek strony