Dzień Kropki – wiara we własne możliwości

W piątek 15 września br. wszystkie grupy Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki – to dzień wiary we własne możliwości i zrozumienia swojej wartości. Dzieci stworzyły wyjątkowe dzieła sztuki, które komunikują o tym, że każdy ma w sobie olbrzymi talent i potencjał. Trzeba tylko go dostrzec i zatrzymać się przy nim.

Dz kropki 6.jpg

Inspiracją dla choroszczańskich przedszkolaków była mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce, uświadomiła sobie, że każdy człowiek – mały czy duży, ma swoją wartość. Każdy ma talent: potrafi coś wyjątkowego, jest w czymś dobry. Trzeba tylko zacząć, a potem zauważyć to, co się wykonuje, i nie zatrzymywać się. Najlepiej rozpocząć od czegoś małego, nawet najmniejszego – w myśl zasady, że jeśli dasz radę narysować lub choćby tylko postawić małą kropkę – z pewnością możesz stworzyć też dużą, z czasem nawet nie rysując jej wprost.

Przedszkolaki z Choroszczy, w Dniu Kropki, uczestniczyły w zabawach ruchowych i łamigłówkach matematycznych z wykorzystaniem właśnie kółek i kropek; starszaki brały udział m.in. w kreatywnych zajęciach z książką H. Tullet „Naciśnij mnie”. Tematem przewodnim zajęć z j. angielskiego też były zabawy z kropką – z kolorową chustą pełną różnorodnych kropek, imitujących zaczarowaną łąkę.

Dzień Kropki w Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy upłynął jako prawdziwy dzień odwagi, wsparcia, wiary we własne możliwości i rozumienia swojej wartości. Kolorowe kropkowe zabawy, przyniosły przedszkolakom mnóstwo uśmiechu i radości.

Na podst. PS w Choroszczy

Powrót na początek strony