III Forum Seniora – online 9 kwietnia

Redakcja „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej” wraz z partnerami wydarzenia zaprasza srebrne pokolenia na III Forum Seniora. W Forum można uczestniczyć bez wychodzenia z domu, jako że spotkanie będzie przebiegać online. Odbędzie się ono w najbliższy piątek 9 kwietnia o godz. 10.00. Eksperci opowiedzą o sprawach ważnych dla osób powyżej 60. roku życia. Gościem specjalnym będzie prof. Jerzy Bralczyk.

Ilustracja do artykułu 6042343d342ca_p.jpg

Wiele porad dla seniorów

Z powodu panującej pandemii koronawirusa, spotkanie z seniorami przeniesione zostało do internetu, po to, aby mogli w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani ludzie w sile wieku, i by mieli zagwarantowane maksymalne bezpieczeństwo.

III Forum Seniora zostało zaprojektowane jako spotkanie z wyjątkowymi ekspertami, którzy przekażą uczestnikom przydatne i praktyczne informacje. Program III Forum Seniora jest różnorodny i zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas III Forum Seniora będzie można porozmawiać z ekspertami o zdrowiu i leczeniu podczas pandemii koronawirusa, o zagadnieniach związanych z prawem spadkowym, sposobach działania oszustów i bezpieczeństwie seniorów. Goście podpowiedzą co zrobić, by mieć zdrowy uśmiech i jak poradzić sobie z bólem głowy czy kręgosłupa. Nie zabraknie również gościa specjalnego – prof. Jerzy Bralczyk poradzi, jak dogadać się z młodymi.

Szczegóły o III Forum Seniora można znaleźć na stronach: www.wspolczesna.pl/forumseniora i www.poranny.pl/forumseniora, a krótkie informacje o prelegentach znajdują się poniżej.

Odbierz praktyczny Poradnik Aktywnego Seniora na 2021 rok

O tym jak ważna jest aktywność w wieku senioralnym nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety, sytuacja epidemiologiczna nie sprzyja podejmowaniu zbyt wielu aktywności, które są tak lubiane przez osoby starsze. Dlatego organizatorzy przygotowali „Poradnik aktywnego seniora”. Jak go zdobyć? Wystarczy wypełnić krótką ankietę na stronach internetowych: www.wspolczesna.pl/planer i www.poranny.pl/planer Jeszcze tylko w czwartek przyjmujemy wypełnione ankiety.

AGENDA III FORUM SENIORA

  • Koronawirus ciągle zagraża. Jak rozpoznać, że dana osoba zachorowała na koronawirusa i kiedy należy koniecznie skontaktować się z lekarzem? Na te pytania odpowie dr hab. n. med. Wojciech Naumnik – kierownik I Kliniki Chorób Płuc i Gruźlicy z Pododdziałem Chemioterapii Nowotworów Płuc Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób płuc oraz prezes Oddziału Białostockiego Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc. Dowiemy się również, jak się leczy chorych na COVID-19 – w domu i szpitalu, jakie są najczęstsze powikłania choroby oraz dlaczego, ze względu na sytuację epidemiologiczną, ważna jest szczepionka przeciw COVID-19.
  • Uwaga! Oszuści polują na seniorów! Jak nie dać się oszukać? – o sposobach działania oszustów oraz bezpieczeństwie seniorów opowie mł. aspirant Marta Gawieńczyk z Zespołu Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.
  • Ludzkim głosem o prawie – o najważniejszych zagadnieniach związanych z prawem spadkowym (m.in. o testamentach, dziedziczeniu czy darowiźnie) porozmawiamy z adwokat Urszulą Zajko z Kancelarii Adwokackiej adw. Urszula Zajko.
  • Aby seniorzy mieli ładny i zdrowy uśmiech – o problemach stomatologicznych osób starszych i sposobach ich rozwiązywania będzie mówiła dr Iwona Iwanowicz z Dentico&Rehabilis Clinic – Centrum stomatologiczno-fizjoterapeutycznego w Białymstoku. Dowiemy się między innymi, czy stres może „zjadać” zęby.
  • Czy z bólami głowy można pójść do fizjoterapeuty? Na to pytanie odpowie Karol Gorzechowski, fizjoterapeuta z Dentico&Rehabilis Clinic. Poradzi też, jakie ćwiczenia można wykonywać samodzielnie, by lepiej się czuć i dbać o kondycję.
  • Jak dogadać się między pokoleniami? – opowie o tym GOŚĆ SPECJALNY naszego Forum Seniora – prof. Jerzy Bralczyk, polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki oraz wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego.

Spotkanie poprowadzi Jarosław Jabłoński, redaktor naczelny „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej”.

Zapraszamy na III Forum Seniora w internecie! Jest ono ukłonem w stronę osób starszych: chcemy być jeszcze bliżej nich, pomóc wzbogacić wiedzę z różnych dziedzin życia, która (mamy nadzieję) pomoże w codziennym życiu odnaleźć się w tej pandenemicznej sytuacji, w izolacji od świata.

Partnerzy III Forum Seniora: Województwo Podlaskie, Marszałek Województwa Podlaskiego, PGE Obrót SA, Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Na podst. mat. org./UM

Powrót na początek strony