Kilometry dla zdrowia i Ziemi – kręć z nami!

Że zdrowe obietnice to tylko na Nowy Rok? Ależ skąd! Każda pora jest właściwa, by zrobić krok w dobrym kierunku. A zdrowie i zdrowa Ziemia to skarby, o które wiemy, że trzeba dbać. Już teraz. I nie zwlekać. Może więc, tak na dobry początek luzowania obostrzeń sanitarnych oraz z okazji wiosny, wybrać rower do codziennego przemieszczania się? I kręcić z nami kilometry dla zdrowia i Ziemi? I uczynić z tego stały – dobroczynny nawyk? To nic trudnego! Zapraszamy!

Ilustracja do artykułu bike-775799_1920.jpg

Zbliżająca się wiosna i szansa, że już niedługo częściej będziemy mogli wychodzić z domów, zachęca nas do aktywności, w tym do rowerowych wypraw. Nauczyciele świetlicy oraz geografii SP Choroszcz chcą jeszcze bardziej zmotywować i uczniów, i całe rodziny do zdrowej, sportowej rywalizacji oraz wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Zapraszają do dołączenia do akcji pn. „Kręcimy kilometry dla zdrowia i Ziemi”.

Bo rower jest 13-krotnie mniej emisyjnym środkiem transportu niż samochód. Więcej rowerów zamiast samochodów na drogach to mniej korków, hałasu i to zdecydowanie bardziej czyste powietrze. Prawda, że warto? A warto jeszcze dlatego, że na tych, którzy zdobędą najwięcej kilometrów w akcji „Kręcimy kilometry dla zdrowia i Ziemi” czekają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców SP Choroszcz.

Jak dołączyć do akcji? Bardzo prosto – wystarczy:

  • do 10 maja br. zainstalować sobie dowolną aplikację mierzącą pomiar dystansu;
  • do tego czasu kręcić kilometry na rowerze;
  • wysłać swój wynik w formie zdjęć (max. 2) na adres e-mail: konkurschoroszcz@sp.choroszcz.pl, w tytule wpisując: imię, nazwisko, klasę.

Uczestnicy z największą liczbą przejechanych kilometrów otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców SP Choroszcz.

A zatem: kierownice w dłoń, i kręcimy! Kręcimy wspólnie: kilometry dla zdrowia i Ziemi!
I czekamy na Wasze wyniki!

Na podst. mat. org./UM
Fot. www.foter.com

Powrót na początek strony