Komunikat GUS: już w czerwcu badania w gospodarstwach rolnych

Rok 2020 jest szczególny z punktu widzenia badań rolniczych prowadzonych przez statystykę publiczną w Polsce. GUS informuje, że od 1 września do 30 listopada br. we wszystkich gospodarstwach rolnych realizowany będzie Powszechny Spis Rolny. Zaś już 1 czerwca rusza kolejne badanie rolnicze dotyczące pogłowia zwierząt gospodarskich i produkcji zwierzęcej.

Ilustracja do artykułu Badania rolne_2020.png

Podobnie jak w latach poprzednich, badanie rolnicze dotyczące pogłowia zwierząt gospodarskich i produkcji zwierzęcej będzie realizowane w wylosowanych gospodarstwach rolnych na terenie całego kraju, także więc na terenie województwa podlaskiego. Urząd Statystyczny w Białymstoku zachęca Szanownych Państwa rolników do udziału w badaniach realizowanych przez statystykę publiczną – zapewnia to kompletność danych, koniecznych do opracowania pełnych i rzetelnych informacji o stanie rolnictwa w województwie podlaskim oraz w całym kraju.

O szczegółach działań podejmowanych w związku z realizacją Powszechnego Spisu Rolnego GUS będzie informować ankietowanych na bieżąco.

 Mat. org./UM

Powrót na początek strony