Leonardo – wielkie doświadczenie w Choroszczy

Matejko, Wyspiański, Witkiewicz, Frida – to sławy, które w ostatnich miesiącach zawitały do Choroszczy. Wszechstronnie i wielopostaciowo – poprzez swoje życiorysy, a nade wszystko przez styl artystyczny, który reprezentowały. I to na żywo. A to za sprawą „Spotkań przy sztaludze” organizowanych przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. 25 lutego czeka nas kolejne spotkanie – wielkie doświadczenie z wielkim artystą – Leonardem da Vinci.

Ilustracja do artykułu Spotkania przy sztludze_Leonardo-da-Vinci.png

„Spotkania przy sztaludze” to cykl internetowych transmisji promujących sztukę wizualną, edukujący o sławnych artystach oraz prezentujący wykorzystywane przez nich techniki plastyczne. „Spotkania przy sztaludze” odbywają się on-line i polegają na tym, że zaproszeni goście, którzy są portretowani, opowiadają widzom o życiu i twórczości wybranych artystów, a prowadząca spotkanie – instruktorka M-GCKiS w Choroszczy: Monika Tekielska-Chmielewska portretuje gości, wpisując ich wizerunek w dzieło omawianego twórcy. Jak dobierani są modele? „Po warunkach” – mówiąc żargonem aktorskim: urodą i osobowością korespondując z bohaterami dzieł danego artysty, a także z jego stylem twórczym. Podczas portretowania, Monika Tekielska-Chmielewska, stara się zachować specyficzny styl danego twórcy i opowiada o używanej aktualnie technice plastycznej. Dodatkowo, „Spotkania przy sztaludze” to luźny dialog między portretującą, gościem, a także widzami, którzy w formie komentarzy na żywo zadają pytania bohaterom spotkania.

Zapraszamy serdecznie, by dołączyć do widzów choroszczańskich „Spotkań przy sztaludze”, warto bowiem dodać, że udziału w nich nie odmówili pracownicy choroszczańskiego Centrum, radni, a jedno z najbliższych spotkań zostało także wylicytowane podczas 29. Finału WOŚP w Choroszczy.

W Choroszczy do tej pory zobaczyliśmy olej à la Matejko, pastele w stylu Witkacego, suche pastele Wyspiańskiego, kredki akwarelowe na wzór Fridy Kahlo. 25 stycznia do Choroszczy zagości sam Leonardo da Vinci, a widzowie będą mogli poznać technikę tworzenia sangwiną. Kto będzie portretowany? Zapraszamy, by przekonać się o tym osobiście: w czwartek 25 lutego br. o godz. 18.30. Gdzie? Włączając Facebook M-GCKiS w Choroszczy.

Jakich twórczych spotkań przy sztaludze możemy spodziewać się w Choroszczy w najbliższych miesiącach? Swoją obecność „potwierdzili”: Pablo Picasso, Zofia Stryjeńska i Andy Warhol. A lista wielkich twórców przecież się nie kończy… Skoro kultura w obecnym czasie może się otworzyć (miejmy nadzieję, że na dłużej), stęskniona kulturą Choroszcz szeroko otwiera swoje ramiona na odbiorców. Zapraszamy serdecznie!

Przypominamy: V „Spotkanie przy sztaludze” z Leonardem da Vinci odbędzie się 25 lutego br. o godz. 18:30 na kanale FB M-GCKiS w Choroszczy.

Czekamy na Was!

Powrót na początek strony