Łosie na terenie gminy Choroszcz

W związku z licznymi zgłoszeniami przekazywanymi przez Państwa – Mieszkańców do Urzędu Miejskiego w Choroszczy, przypominamy i uczulamy, że na terenie gminy w ostatnim czasie zaobserwowano wzmożoną aktywność łosi – poruszających się zarówno samotnie, jak też – i nawet częściej – w grupach. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

elk-5278975_1280.jpg

Nie jest to pierwszy raz, gdy poruszamy temat łosi przemierzających naszą gminę. Pisaliśmy o samotnym zwierzęciu, mogącym stanowić zagrożenie dla ludzi, pamiętamy przypadek, który skończył się bardzo tragicznie dla jednego z mieszkańców naszej Gminy. Obecnie także: jesteśmy dalecy od straszenia i nastawiania kogokolwiek przeciwko zwierzętom, niemniej uczulamy wszystkich Państwa, by spotykając lub nawet tylko zauważając te zwierzęta, nie podchodzić do nich, nie płoszyć, zachować spokój, a zwłaszcza szczególną ostrożność gdy poruszamy się autem, a łosie przecinają naszą drogę. Zatrzymajmy samochód i pozwólmy zwierzęciu przejść szlak w jego tempie.

Przypominamy: łosie są zwierzętami objętymi ochroną gatunkową, zgodnie z ustawą o ochronie przyrody. Polowanie na tę zwierzynę jest całkowicie zabronione i może być karane zgodnie z przepisami prawa.

Fot. www.pixabay.com

Powrót na początek strony