Majowe święta patriotyczne w Choroszczy

Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w 2021, ze względu na obostrzenia epidemiczne, radosne świętowanie 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święto Flagi Rzeczpospolitej, jesteśmy zmuszeni przenieść w przestrzenie bardziej osobiste. Gmina Choroszcz nie organizuje masowych patriotyczno-religijnych uroczystości gminnych. Wszystkich zainteresowanych: zarówno osoby indywidualne, jak i przedstawicieli organizacji i instytucji, zaprasza do indywidualnego uczczenia tych historycznych wydarzeń.

Ilustracja do artykułu dahlias-2838312_1920.jpg

Ze względu na panującą pandemię, a nade wszystko zakaz zgromadzeń, w 2021 roku Gmina Choroszcz jest zmuszona odstąpić od tradycyjnych – gremialnych obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi Rzeczpospolitej. Niemniej jednak gminne miejsca pamięci narodowej będą przygotowane na przyjęcie gości.

Już od ponad roku jesteśmy zobligowani obostrzeniami do odstąpienia od zorganizowana tradycyjnych – masowych obchodów uroczystości patriotycznych – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Podobnie jest obecnie. Jednak mam nadzieję, że są to już ostatnie tak samotne i podzielone uroczystości i jeszcze tylko kilka miesięcy, a będziemy mogli poczuć atmosferę wspólnego świętowania – dodaje. Niemniej jednak zachęcam wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia miejsc pamięci narodowej w naszej gminie, by osobiście złożyć hołd bohaterom. Wszystkie lokalizacje są przygotowane do przyjęcia gości – konkluduje włodarz gminy Choroszcz.

Zapraszamy.

Fot. www.foter.com

Powrót na początek strony