Mobilny Punkt Spisowy w Choroszczy

Uprzejmie informujemy, że w środę 9 czerwca w godz. 8.00-13.00 na pl. dr. Z. Brodowicza przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy będzie stacjonował mobilny Punkt Spisowy Urzędu Statystycznego w Białymstoku.

Ilustracja do artykułu Choroszcz 09.06.2021 grafika.PNG

W punkcie będzie istniała możliwość skorzystania z pomocy pracowników Urzędu Statystycznego w dopełnieniu obowiązku spisowego w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021.

Informacje, które zostaną zebrane w spisie, pozwolą na aktualny opis naszego kraju i jego mieszkańców. Dzięki temu lepiej poznamy potrzeby i wyzwania rozwojowe stojące przed naszym krajem, jak i jego poszczególnymi terytoriami (województwami, gminami).

Spis to niezwykle ważne przedsięwzięcie, przeprowadzane raz na 10 lat. Jego wyniki przez najbliższe lata będą wykorzystywane do tworzenia różnorodnych strategicznych polityk publicznych, np. edukacyjnej, zdrowotnej, demograficznej, czy rynku pracy.

Więcej informacji na temat Narodowego Spisu Powszechnego 2021 znajduje się na stronie internetowej: https://spis.gov.pl.

Spełnijmy nasz obywatelski obowiązek. Pamiętajmy, że #LiczySięKażdy i #LiczymySięDlaPolski!

Na podst. mat. org./UM

Powrót na początek strony