Native speakerzy w SP Choroszcz
To rewolucyjne podejście do nauki języka angielskiego! Projekt „Native Speaker w każdej szkole”, we współpracy z szkołą angielskiego online Tutlo, zawitał do Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy. Uczniowie są zachwyceni!
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Choroszczy wzięła udział w programie, który umożliwia uczniom regularny kontakt z wykwalifikowanym native speakerem. Dzięki temu młodzi ludzie mają unikalną możliwość doskonalenia swoich umiejętności językowych.
Do tej pory lekcje w SP Choroszcz prowadzili native speakerzy z Filipin, RPA, USA, Australii, Nowej Zelandii oraz z Korei. Są to osoby sprawdzone przez administratora projektu. A w spotkaniach wzięły udział dzieci z klas: I, II, IC, i VI. Opiekunką projektu, z ramienia SP Choroszcz, jest Pani Agnieszka Paliwoda.
Przed każdą lekcją z native speakerem ustalany jest temat i długość zajęć. Pani Agnieszka przeważnie wybiera czy sugeruje takie tematy, aby uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie już poznane słownictwo oraz przećwiczyć wymowę, dialogi itp. z nauczycielami, którzy od urodzenia mówią po angielsku. Jest to świetna okazja na ćwiczenie słuchania różnorodnych akcentów. Przede wszystkim jednak młodzi ludzie mają okazję rozmawiać tylko po angielsku, jako że native speakerzy nie znają polskiego.
Po każdym spotkaniu-lekcji nauczyciel z zagranicy odsyła prowadzącemu ocenę pracy klasy, sugestie kogo nagrodzić, co poprawić, nad czym jeszcze popracować, co poszło super. Uczniowie po zajęciach mają też szansę na indywidualne spotkania z nauczycielami z zagranicy poprzez platformę. Wystarczy, że założą konto, a otrzymają dostęp do setek lekcji i nauczycieli oraz do materiałów.
Platforma oferuje bowiem szereg korzyści i zalet:
- interaktywne i inspirujące zajęcia grupowe, odbywające się online w szkolnych salach lekcyjnych
- otwarty dostęp do lekcji – możliwość korzystania z zajęć zarówno w szkole, jak i z domu
- wsparcie i pomoc w rozwoju językowym uczniów zespołu doświadczonych metodyków
- bogate materiały dydaktyczne, w tym nagrania oraz webinary na żywo, które wspierają proces nauki
- zasoby dotyczące gramatyki i konstrukcji czasowych: cenne źródła wiedzy dotyczące języka angielskiego, obejmujące tematy szkolne, jak i pozaszkolne.
Jak do tej pory, uczniowie z Choroszczy są zachwyceni taką formą nauki i spotkaniami z native speakerami. Początkowo paraliżował ich strach i nieśmiało odzywali się, jednak gdy przekonali się, że to nie jest takie straszne i odważyli się wypowiedzieć, stali się bardziej śmiali. Najbardziej lubią chwilę, gdy już się kończy oficjalna część zajęć i mogą swobodnie porozmawiać z nauczycielem. Pytania jakie zadają to przeważnie: która jest godzina i jaka jest pogoda w miejscu, w którym przebywa native speaker. Pytają też o języki jakie zna lektor i o ulubione formy spędzania czasu.
Trzymamy kciuki za rozwój naszych uczniów! I cieszymy się z możliwości udziału w programie „Native Speaker w każdej szkole”!