Nowy sprzęt trafił do choroszczańskich strażaków

Rok 2020, choć trudny, bo „covidowy”, był szczodry, jeśli chodzi o doposażenie choroszczańskich OSP, zwłaszcza należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Do jednostki w Klepaczach trafił nowoczesny samochód, OSP Złotoria, Choroszcz i Barszczewo również zostały doposażone w nowe elementy osobiste ochrony przeciwpożarowej.

Ilustracja do artykułu DSC_0046_00001.jpg

Właśnie do tej ostatniej formacji pod koniec roku trafił sprzęt o łącznej wartości blisko 30 tys. zł.: siedem kompletów ubrań strażackich, dwa przenośne radiotelefony oraz cztery hełmy. Symboliczne przekazanie ekwipunku odbyło się z udziałem Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, Prezesa OSP Choroszcz – Krzysztofa Kraśnickiego oraz Wiceprezesa i komendanta OSP Choroszcz – Tadeusza Lewkowicza.

Ostatnia w 2020 transza sprzętu ratowniczo-gaśniczego, jaka trafiła roku do OSP Choroszcz, wyniosła dokładnie 29 840 zł. Fundusze te Gmina Choroszcz pozyskała z dotacji Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku: 23 072 zł trafiło do OSP Choroszcz w ramach zadania pn. „Profesjonalny, nowoczesny, spełniający obowiązujące wymogi bezpieczeństwa – sprzęt łączności oraz środki ochrony osobistej strażaków-ratowników niezbędnym warunkiem sprawnego i skutecznego działania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy na rzecz ochrony bezpieczeństwa mieszkańców i środowiska, dofinansowania zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych". Dotacja Gminy Choroszcz wyniosła 6 000 zł, a środki własne OSP Choroszcz – 768 zł.

Cieszę się, że co roku udaje nam się wspierać nasze OSP w zakresie potrzebnego im sprzętu – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Widzimy bowiem jak z roku na rok i zadania, ale też i rola OSP zwiększają się – dodaje. Dlatego rokrocznie wspieramy strażaków z budżetu gminy , ale także pozyskujemy dotacje i wsparcie zewnętrzne wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. W 2020 roku – trudnym, bo „covidowym”, dlatego niepewnym i nieprzewidywalnym, także dużo się udało. I to naprawdę cieszy. Naszym druhom życzę komfortowego i bezpiecznego korzystania z otrzymanego sprzętu – konkluduje włodarz gminy Choroszcz.

Więcej o wsparciu jednostek OSP z terenu gminy Choroszcz w 2020 roku piszemy TUTAJ: https://www.choroszcz.pl/pl/aktualnoci/wsparcie-jednostek-osp-w-gminie-choroszcz.html.

Powrót na początek strony