„Pełna” linia „113” ruszyła 21 lutego

Od środy 21 lutego 2024 roku na terenie Gminy Choroszcz – w pełnym wymiarze godzinowym – ruszyła linia nr 113 Białostockiej Komunikacji Miejskiej. To 21 dodatkowych kursów na trasie Choroszcz-Łyski-Jeroniki-Porosły-Białystok. Burmistrz Choroszczy, wspólnie z Prezydentem Miasta Białegostoku Tadeuszem Truskolaskim, a także z radnymi i mieszkańcami gminy Choroszcz, podczas konferencji prasowej, oficjalnie uruchomili tę linię.

DSC_0180_00011.jpg

Linia „113” łączy Gminę Choroszcz – poprzez: miasto Choroszcz, miejscowości: Łyski, Jeroniki, Porosły – z Białymstokiem. Wystartowała pod koniec 2023 roku, a obecnie może zaoferować pasażerom przejazdy autobusów w pełnym wymiarze godzinowym.

Łącznie w ciągu tygodnia odbywa się 21 par kursów linii „113”: 10 – w dni powszednie, 6 – w soboty oraz 5 – w niedziele i dni świąteczne. Średniotygodniowy przebieg autobusów linii „113” to ok. 1140 km. Szacowany roczny koszt jej funkcjonowania to ok. 612 tys. zł, co daje miesięcznie średnio 51 tys. zł.

Dokładny przebieg oraz rozkład jazdy linii „113” można znaleźć w zakładce „Linia 113” na stronie: www.komunikacja.bialystok.pl.

Uruchomienie linii „113” z Choroszczy do Białegostoku – to kolejne udogodnienie oferowane mieszkańcom Gminy Choroszcz, zwłaszcza zaś prężnie rozwijającym się podmiejskim Porosłom. Przypomnijmy: pod koniec 2023 roku – również podmiejskie Krupniki i Klepacze w gminie Choroszcz – otrzymały nową linię BKM – linię „123”.

Nowe połączenia uruchamiane w Gminie Choroszcz opierają się na Porozumieniu Międzygminnym w sprawie powierzenia miastu Białystok wykonywania zadań Gminy Choroszcz w zakresie lokalnego transportu, i wynikają z „Projektu partnerskiego: Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego i rowerowego w BOF” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 pomiędzy Gminą Choroszcz a Białostockim Obszarem Funkcjonalnym.

Powrót na początek strony