Piłka połączyła Podlasie i Kamerun

Ponad 300 dzieci w Kamerunie ucieszy się z piłkarskich prezentów, jakie popłynęły do nich z Podlasia. Cieszymy się, że do akcji Śląskiego Związku Piłki Nożnej – „Buty piłkarskie dla dzieci w Kamerunie" wraz Włókniarzem Białystok dołączyła także nasza Narew Choroszcz. Choroszczańscy sportowcy i mieszkańcy gminy pięknie pokazują, jak – mimo granic: tych realnych i tych epidemicznych – nie łamiąc ich, w szczytnym celu udaje się je bezproblemowo przekraczać.

Ilustracja do artykułu 163646214_3026290650936876_8107247702596231282_n.jpg

„Buty piłkarskie dla dzieci w Kamerunie" to akcja zaproponowana przez śląskiego działacza – Tadeusza Maziarza. Dołączyły do niej Włókniarz Białystok i Narew Choroszcz, które, dzięki rozreklamowaniu akcji w swoich mediach społecznościowych, wspólnie zgromadziły ponad 300 par butów, rękawice bramkarskie oraz dodatkowy sprzęt sportowy.

Jak zapewniają sportowcy, akcja spotkała się z fantastycznym odzewem i zaangażowaniem społecznym. W kilkadziesiąt godzin udało się zebrać sprzęt, który ucieszy ponad trzy setki młodych piłkarzy. I na pewno rozejdzie się na pniu, bo w Kamerunie gra niemal każdy i gdzie tylko jest to możliwe: nawet najmniejszy skrawek płaskiej ziemi jest zamieniany na boisko. Pomoc innym daje też energię i moc samym darczyńcom, a sport pokazuje, że prócz umiejętności fizycznych, pozytywnie wzmacnia też moralnie: wychowuje w duchu bezinteresowności, pomocy i uważności na potrzeby, a nierzadko na krzywdę innych. Przed Świętami Wielkiej Nocy – to wspaniały zastrzyk dobra, w czystej postaci.

Fot. Narew Choroszcz

Powrót na początek strony