Podlaski Bieg na orientację – zapraszamy!

Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT) i Nadleśnictwo Knyszyn, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, zapraszają w sobotę 30 września 2023 r. na Podlaski bieg na orientację. Trasa przebiega przez malownicze zakątki Puszczy Knyszyńskiej Leśnictwa Krzemianka.

Podlaskie Bieg na orientację_30.09.2023.jpg

Podlaski Bieg na orientację to trzy trasy: rodzinna, turystyczna i sportowa – aby w biegu mogli wziąć udział wszyscy chętni:

Trasa rodzinna (łatwa) – zaprojektowana została z myślą o najmłodszych amatorach dyscypliny oraz rodzinach z dziećmi. Zapisy – w dniu zawodów: 30.09.2023. Po dokonaniu rejestracji, można od razu wyruszać na trasę.

Trasa turystyczna (średnio trudna) – przeznaczona dla średniozaawansowanych uczestników. Na mapie zaznaczone będą wszystkie punkty projektu „Poznaj Swój Las” – uczestnicy zaliczają je w dowolnej kolejności. Zapisy – w dniu zawodów: 30.09.2023. Po dokonaniu rejestracji, można od razu wyruszać na trasę.

Na tych trasach nie będzie stosowany pomiar czasowy – tutaj liczy się przede wszystkim dobra zabawa! Uczestnicy otrzymują karty, na których odbijają kasowniki przy poszczególnych punktach. Po powrocie na metę można wziąć udział w zabawach edukacyjnych, podczas których organizatorzy także będą podbijać karty.

Trasa sportowa – to oferta dla najbardziej zaawansowanych uczestników; start ma charakter interwałowy. Obowiązują wcześniejsze zapisy na adres e-mail: sierzputp@wp.pl (w treści wiadomości należy podać imię i nazwisko oraz rok urodzenia uczestnika). Zgłoszenia przyjmowane są do czwartku 28 września 2023 roku. Przebieg trasy sportowej przewidziano podział na kategorie – wśród kobiet: juniorki młodsze – do lat 14, juniorki: 15-18 lat, seniorki: 19-40 lat, weteranki: 41+, wśród mężczyzn: juniorzy młodsi – do lat 14, juniorzy: 15-18 lat, seniorzy: 19-40 lat, weterani 41+.

WAŻNE: We wszystkich trasach karty uczestnika (kupony) upoważniają do udziału w losowaniu oraz odbioru posiłku regeneracyjnego.

Serdecznie zachęcamy do spędzenia ostatniej soboty września
w pięknym Leśnictwie Krzemianka,
a co najważniejsze – w doskonałym towarzystwie!

Podczas Podlaskiego Biegu na orientację Na najmłodszych uczestników czekają: animacje, stoiska edukacyjne z konkursami i zabawami. Będzie także możliwość degustacji prawdziwych rarytasów w ramach projektu Lasów Państwowych „Dobre z Lasu”, promującego dziczyznę, miody oraz płody runa leśnego z polskich lasów.

Wskazówka dojazdu: https://maps.app.goo.gl/JQoNmHDkUMepeMkk6

W razie pytań, prosimy o kontakt: m.bokun@podlaskie.it lub pod nr. tel.: 535 097 642.

Podlaski Bieg na orientację ma na celu promocję nieolimpijskiej dyscypliny sportowej, w której zawodnik, posługując się mapą i kompasem, ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne. Jednym z głównym statutowych działań PROT jest propagowanie i podejmowanie działań związanych z szeroko rozumianym sportem, służących rozwojowi turystyki sportowej i aktywnej. Mistrzostwa w biegu na orientację odbywają się z powodzeniem w wielu miejscach w Polsce, a sama dyscyplina zyskuje na popularności. Jest doskonałym pomysłem na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu, a dzięki zróżnicowaniu tras – w Podlaskim Biegu na orientację mogą brać udział przedstawiciele każdej grupy wiekowej. Zapraszamy.

Powrót na początek strony