Projekt „Portrety Praw Kobiety” w Choroszczy

Godność, wolność, równość, solidarność, prawa obywatelskie, wymiar sprawiedliwości – to wartości z karty praw podstawowych, które promować będzie Stowarzyszenie „Chcę Żyć!” w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy w ramach projektu „Portrety Praw Kobiety”. Na ten cel przyznano właśnie grant w kwocie 6800 euro. Gratulujemy!

people-7093680_1280.png

Partycypacyjny projekt „Portrety Praw Kobiety” Stowarzyszenia „Chcę Żyć!” uzyskał pozytywną opinię i dofinansowanie w konkursie grantowym „Splot Wartości”, realizowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach programu CERV (Citizens, Equality, Rights and Values). Miejsko- Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy będzie partnerem w realizacji planowanych działań.

Projekt koncentruje się na propagowaniu praw kobiet wśród mieszkanek gminy Choroszcz, i tym samym – zwiększeniu udziału kobiet w życiu publicznym. Będzie złozony z warsztatów, serii spotkań z inspirującymi kobietami, aktywistkami i specjalistkami w dziedzinie kobiecego zdrowia, prawa oraz działań społecznych. Wspólnie będzie mobilizować liderki miejscowych organizacji kobiecych do działania na rzecz kobiet w swoich lokalnych społecznościach. Po zakończeniu etapu warsztatowego, zaplanowano podsumowującą konferencję i wyjazd sieciujący.

Projekt „Portrety Praw Kobiety” wystartuje już jesienią tego roku i potrwa do wiosny 2025 roku.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco, ale już teraz zapraszamy mieszkanki gminy Choroszcz do udziału!

Fot. www.pixabay.com

Powrót na początek strony