Qest w Twojej miejscowości? Sprawdź, jak to zrobić

Fundacja Mapa Pasji, zajmująca się odkrywaniem piękna znanych i mniej znanych zakątków kraju z wykorzystaniem gier terenowych „Questy – Wyprawy Odkrywców” – największej sieci gier terenowych w Polsce, właśnie rozpoczyna projekt pn. „Questy – narzędzie aktywizacji dla lokalnych organizacji”. W tym celu, wraz z Fundacją Calamita zapraszają na bezpłatny webinar.

Webinar NGO_ KGW i in..png

Webinar skierowany do organizacji pozarządowych ze wsi i małych miast, np. kół gospodyń wiejskich, lokalnych stowarzyszeń i fundacji, lokalnych grup działania i innych organizacji, które chcą wspierać rozwój lokalny, chronić dziedzictwo kulturowe lub aktywizować mieszkańców. W ramach właśnie realizowanego projektu „Questy – narzędzie aktywizacji dla lokalnych organizacji”, będą przeprowadzane m.in.: webinary, wizyty studyjne, powstanie 10 questów – bezpłatnych, zawsze dostępnych gier terenowych w miejscowościach uczestników webinarów.

Dlatego warto skorzystać z bezpłatnego webinaru, a następnie zorganizować u siebie quest. „Questy – Wyprawy Odkrywców” są bowiem innowacyjnym narzędziem wspierającym rozwój polskich wsi, miast i miasteczek.

Webinar odbędzie się
we wtorek 23 lipca 2024 roku  o godz. 17:00 

na platformie ZOOM
WAŻNE: nie trzeba pobierać żadnych programów, ani zakładać konta

Na webinar obowiązują zapisy pod linkiem: https://forms.gle/6ypaxoR5UvSpJa217 

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego organizatorzy proszą o zapisanie się organizacji, które nie zapomną uczestniczyć w spotkaniu.

Spotkanie 23.07.2024 przeznaczone jest dla organizacji, które jeszcze nie mają na swoim terenie gier terenowych lub nie należą one do sieci „Questy – Wyprawy Odkrywców”. 

Uczestnicy webinaru dowiedzą się:
- jak powstają questy – edukacyjne gry terenowe w regionach nieturystycznych,
- jak angażować mieszkańców wsi, dzielnic i osiedli w działania na rzecz promocji miejscowości i odkrywania lokalnego dziedzictwa,
- jak wyprawy odkrywców mogą uatrakcyjnić ofertę edukacyjną i turystyczną w wioskach tematycznych, zagrodach edukacyjnych, muzeach i skansenach,
- skąd pozyskać środki na stworzenie questu w Waszej miejscowości,
- a także poznają dobre praktyki w zakresie promocji miejsc i aktywizacji społeczności wybrane spośród 1000 questów w całej Polsce.

Spotkanie poprowadzą twórcy programu „Questy – Wyprawy Odkrywców”– największej sieci 1000 gier terenowych w całej Polsce. Wsłuchują się oni w opowieści mieszkańców, dostrzegają walory przyrodnicze i historyczne nawet niewielkich wsi, a z ich gier terenowych korzystają dziesiątki tysięcy pasjonatów podróży po kraju!

Webinary są pierwszym etapem rozpoczynającego się projektu „Questy – narzędzie aktywizacji dla lokalnych organizacji”. W ramach projektu organizatorzy poprowadzą cykl szkoleń dla NGO, obejmą mentoringiem organizacje, które chcą rozwijać turystykę i chronić dziedzictwo regionu poprzez questy. Odbędą się również szkolenia dla animatorów questów, a także wizyty studyjne. W 10 miejscach powstaną nowe questy, a 10 lokalnych organizacji otrzyma pomoc w organizacji wydarzenia promującego gry terenowe. Uczestnicy projektu zawiążą sieć organizacji wykorzystujących questy w swoich działaniach lokalnych i zostaną objęci kampanią promującą wspieranie lokalnych organizacji.

Czym są questy? Questy to bezpłatne edukacyjne gry terenowe, które łączą w sobie elementy zabawy i nauki, poszukiwań skarbu i radości odkrywania! Gry nie wymagają obsługi ani znakowania w terenie i można w nie grać w każdej chwili. Podstawą zabawy jest wędrówka trasą questu w terenie i rozwiązywanie zagadek, które poprowadzą gracza do skarbu. „Questy – Wyprawy Odkrywców” znakomicie sprawdzają się jako atrakcja turystyczna regionu, a ich tworzenie wspaniale aktywizuje mieszkańców.

Działanie sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach #NOWEFIO – EDYCJA 2024 Minister do spraw Społeczeństwa Obywatelskiego

Na stronie www.questy.org.pl znajdą Państwo miejsca odkryte dzięki questom. Można do nich dołączyć! Gorąco zachęcamy do zapisów: https://forms.gle/6ypaxoR5UvSpJa217 

Powrót na początek strony