Radosny i kolorowy Bieg Papieski w Choroszczy

„Sport jest radością życia, zabawą, świętem”, powiedział Jan Paweł II, którego słowa stały się inspiracją dla blisko 200 przedszkolaczków z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy, które uczestniczyły w Biegu Papieskim z okazji 20. rocznicy nadania placówce imienia Patrona i uczczenia 104. rocznicy Jego urodzin. Był to kolejny atrakcyjny etap Jubileuszu, który w Gminie Choroszcz trwa cały rok. Bardzo się cieszymy, że ważne i podniosłe momenty, celebrujemy w Choroszczy też na sportowo!

DSC_0251_00001.jpg

Słowa Papieża Jana Pawła II były też mottem biegu, który odbył się w słoneczny czwartek 16 maja br. na Błoniach Jana Pawła II w Choroszczy. Był prawdziwy start, podczas biegu – gromki doping i kolorowa balonowa meta, wszak wszystkie przedszkolaki ukończyły bieg ze wspaniałym sukcesem.

W Biegu Papieskim, z okazji Jubileuszu XX-lecia nadania imienia Przedszkolu Samorządowemu w Choroszczy, uczestniczyły grupy: „Lisków”, „Skrzatów”, „Tygrysków”, „Misiów”, „Biedronek”, Motylków”, „Pszczółek” i „Słoneczek”. Najpierw wszyscy zaśpiewali hymn – papieską „Barkę”, a następnie każda z grup pobiegła w specjalnie przygotowanych na ten dzień pięknych kolorowych koszulkach. Każdy przedszkolak start mocno przeżywał, ale każdy ukończył bieg jako zwycięzca, zdobywając lśniący zlotem medal, wręczany przez Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, Bożenę Lenczewską dyrektor Przedszkola, a także Izabelę Dąbrowską dyrektor M-GCKiS w Choroszczy i Karola Wierzbickiego, Przewodniczącego Rady Rodziców.

Nad kondycją przedszkolaków czuwały wszystkie Panie Nauczycielki; specjalną rozgrzewkę przed biegiem poprowadziła p. Aneta Wysocka, zaś całość koordynowały: Małgorzata Hubbell i Monika Pawłowska. Radości i emocji było moc, dlatego po biegu na dzieci czekały też przygotowane sportowe atrakcje: przeciąganie liny, rzut do celu i tor przeszkód. By zbilansować włożony wysiłek energetyczny, mali sportowcy mogli posilić się pieczonymi kiełbaskami.

Bieg Papieski w Choroszczy wspaniale wypełnił przesłanie Jana Pawła II: pokazał beztroską dziecięcą radość życia, był mądrą, pożyteczną sportową zabawą, i świętem – zarówno Patrona, jak i Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II w Choroszczy. Bieg – jako kolejne z wydarzeń Jubileuszu roku papieskiego w przedszkolu w Choroszczy – ukazało, że propagowanie zdrowego stylu życia poprzez sport i aktywność fizyczną, przynosi samo dobro: radość, mądrą zabawę, które wspaniale integrują społecznie.

Powrót na początek strony