Spartakiada Samorządowa 2024

Gmina Choroszcz zdobyła zaszczytne 2. miejsce podczas Spartakiady Samorządowej w 2024 roku.

IMG_1303.JPG

Pokonała sześć drużyn i blisko 200 zawodników i zawodniczek, którzy startowali w 16 konkurencjach, m.in. w: starciu tytanów (przeciąganie liny), strongmanie i strongwoman (przerzucanie opony), rzuci do kosza, kiszeniu kasy, rzutkach, piłkarzykach siatkówce plażowej, piłce nożnej, wyścigach skrzynek, wodzie na młyn, dwóch ogniach, trójboju władz i... otwieraniu urzędu.

W finałowej klasyfikacji, debiutujące Poświętne wywalczyło 8. lokatę, Suraż – 7., Starostwo Powiatowe w Białymstoku było na 6. Zawady zajęły 5. miejsce, Zabłudów – 4. Na podium stanęli: na trzecim miejscu – Wasilków. Gminie Choroszcz zaledwie 1 punktu zabrakło do mistrza – Gminy Łapy. Niemniej jest to wspaniały wynik i dobre samorządowe spotkanie.