Spiszmy się w Narodowym Spisie
Dyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku, w imieniu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego przypomina, że od 1 kwietnia 2021 roku na terenie całego kraju jest prowadzony Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Jest to nasze prawo i obowiązek.
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań jest niezwykle ważnym badaniem statystycznym, obejmującym całą populację mieszkańców Polski. Jest ono realizowane raz na 10 lat.
Udział w spisie jest obowiązkowy.
Obowiązkiem spisowym są objęte:
- osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski,
- osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania,
- a także mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jesteśmy zobowiązani do przeprowadzenia samospisu internetowego z wykorzystaniem interaktywnej aplikacji znajdującej się na stronie: spis.gov.pl.
W przypadku braku dostępu do Internetu, można spisać się:
- przez telefon, dzwoniąc na infolinię spisową pod nr tel.: 22 279 99 99 i wybierając opcję: „Spisz się przez telefon”;
- w siedzibie Urzędu Statystycznego w Białymstoku: ul. Krakowska 13, 15-875 Białystok, tel.: 85 749 77 15;
- w siedzibie Urzędu Gminy Choroszcz: 16-070 Choroszcz, ul. Dominikańska 2.
Stanowisko w Gminie Choroszcz jest udostępniane respondentom bezpłatnie. Jest czynne w godzinach pracy Urzędu, czyli od pon. do pt. w godz. 7.30-15.30.
Ze względu na panującą pandemię COVID-19, prosimy osoby, które chcą skorzystać ze stanowiska spisowego w UM w Choroszczy, aby umawiały się na wizytę telefonicznie: pod nr. tel. 85 713 22 21 oraz 22 lub e-mailowo: nsp@choroszcz.pl.
Z respondentami, którzy nie spiszą się samodzielnie, skontaktuje się rachmistrz spisowy w celu przeprowadzenia wywiadu telefonicznego.
W przypadku, gdy sytuacja epidemiczna na to pozwoli, dane będą także zbierane przez rachmistrzów spisowych w drodze wywiadu bezpośredniego.
Pamiętajmy o tym, że dane zebrane w spisie będą mogły stanowić podstawę podejmowania decyzji gospodarczych i społecznych w kolejnych latach oraz przygotowywania planów rozwojowych naszego kraju, województw, jak i naszych małych ojczyzn, jakimi są gminy. Udział w spisie jest zatem nie tylko naszym obowiązkiem, ale także prawem. Rozwój kraju jest przecież ważny dla nas wszystkich.
Zwracamy się do Państwa z apelem:
poświęćmy swój czas i spiszmy się przez Internet.
Będzie to nasz wkład we wspólne dobro.
Na podst. mat. org./UM