Sukces uczennic SP Choroszcz w Konkursie Transgranicznym

Z przyjemnością informujemy, że uczennice Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy: Małgorzata Mikulska, Julianna Rudnicka, Magdalena Pęza oraz Sandra Siemieniuk, pod opieką p. Joanny Chmur, zakwalifikowały się do Finału Kampanii Edukacyjnej dla Młodzieży, organizowanej co roku przez Program Współpracy Transgranicznej PL-(BY)1 -UA 2014-2020 z okazji – przypadającego we wrześniu – Dnia Współpracy Europejskiej.

SP Choroszcz_konkurs transgraniczny2.png.jpg

W konkursie wybranych zostało po 8 najlepszych reprezentacji szkół z Polski i Ukrainy (https://www.pbu2020.eu/en/news/2867).

Aby zakwalifikować się do Finału, każda z drużyn musiała wykonać trzy zadania związane z tegorocznym hasłem: „Stronger, Healthier – Together!”, a należały do nich:

Nagrodą są 4-dniowe warsztaty finałowe w malowniczej dolinie Bugu – w Drohiczynie, gdzie będzie można zobaczyć i cieszyć się efektami projektów realizowanych w ramach Programu.

Doskonale, że po raz kolejny drużyna z SP Choroszcz będzie uczestniczyć w finale Dnia Współpracy Europejskiej. Będzie to wspaniała okazja do poznania rówieśników, uczestników z innych miast Polski i Ukrainy, a tym samym – do promocji szkoły i Gminy. Gratulujemy!

Powrót na początek strony