Triduum Paschalne w Choroszczańskiej Parafii

Na podstawie informacji zawartych na stronie internetowej choroszczańskiej Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika, poniżej przedstawiamy porządek nabożeństw Triduum Paschalnego.

Ilustracja do artykułu DSCF2448.jpg

WIELKI CZWARTEK 1 kwietnia 2021 roku – jest pamiątką ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa podczas Ostatniej Wieczerzy. O godz. 18.00 odbędzie się MSZA ŚWIĘTA WIECZERZY PAŃSKIEJ.

W czasie liturgii zostanie zaprzysiężony nowy kandydat do grona Strażników Eucharystii, jako że jest to ich dzień patronalny.

WIELKI PIĄTEK 2 kwietnia 2021 – w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy Świętej. O godz. 9.00 rozpocznie się Ciemną Jutrznią prowadzoną przez młodzież. W tym dniu odbywa się całodzienne czuwanie – zachęcamy do towarzyszenia Jezusowi. O godz.17.30 odbędzie się Droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież, a następnie o godz. 18.00 NABOŻEŃSTWO MĘKI PAŃSKIEJ, którego centrum jest uroczysta Adoracja Krzyża, do godz. 21.00. Zachęcamy do prywatnej adoracji Jezusa w Grobie. W piątek po nabożeństwach będą śpiewane Gorzkie Żale.

W Wielki Piątek obowiązuje post, natomiast w sobotę zachęcamy do abstynencji od pokarmów mięsnych.

WIELKA SOBOTA 3 kwietnia 2021 – o godz. 9.00 odbędzie się modlitwa Jutrzni Ciemnej, prowadzona przez młodzież.

Poświecenie pokarmów – ze względu na epidemię – odbędzie się na zewnątrz kościoła. Będzie odbywać się od godz. 9.00 do 15.00, co godzinę.

Jest to też okazja do nawiedzenia Grobu Pana Jezusa – bardzo wychowawcze jest zabieranie dzieci ze święconkami. Wówczas w konfesjonale będzie dyżurować kapłan, będzie to możliwość, by pojednać z Bogiem.

Wieczorem o godz. 19.00 MSZA ŚW. WIGILII PASCHALNEJ. Kapłan pobłogosławi nowy ogień przed kościołem; po procesjonalnym wejściu do świątyni z paschałem i przy śpiewie Exsultet, zostaną odnowione przyrzeczenia chrzcielne. Tego wieczoru każdy przynosi świecę.

Z soboty na Wielką Niedzielę jest czuwanie przy Grobie Pańskim przez całą noc (poszczególne grupy).

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE 4 kwietnia 2021o godz. 6.00 MSZA ŚWIĘTA REZUREKCYJNA. Kolejne Msze Święte w porządku niedzielnym; nie ma Eucharystii o godz. 8.00

Źródło: parafia w Choroszczy

„Gazeta w Choroszczy” informuje,
że na swoim profilu FB będzie publikować
linki do transmisji online w wydarzeń Wielkiego Tygodnia i Świąt.

Powrót na początek strony