W Pucharze Tymbarku aż 2 zespoły z Choroszczy!

Ogólnopolski finał XXIV edycji Pucharu Tymbarku rozpoczyna się w sobotę 8 czerwca na warszawskim „Hutniku”, a zakończy się 10 czerwca meczami o pierwsze miejsce na stadionie PGE Narodowym, tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. W akcji zobaczymy 64 zespoły chłopców i dziewcząt do lat 10 i 12, w tym dwie drużyny – z Choroszczy! Gratulujemy! Kibicujemy i trzymamy kciuki!

Puchar_Tymbarku_2.jpg

Wielkie Święto Dziecięcej Piłki Nożnej na PGE Narodowym

Finał na PGE Narodowym, spotkanie z kadrą narodową oraz kibicowanie podczas meczu reprezentacji Polski z Portugalią w Lidze Narodów – o to będą rywalizować finaliści Finału Ogólnopolskiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Gra o miano najlepszej drużyny w Polsce rozpocznie się od fazy grupowej 8 czerwca na stołecznym Hutniku. Grupy w poszczególnych kategoriach zostały już rozlosowane 28 maja w siedzibie PZPN, podczas transmisji live na kanale Łączy Nas Piłka TV. 9 czerwca, również na Hutniku, uczennice i uczniowie przystąpią do fazy pucharowej. Dwie najlepsze drużyny z grup awansują do fazy pucharowej i będą walczyły o miejsca 1-8, natomiast zespoły, które uplasują się na miejscach 3-4 w grupach zawalczą o miejsca 9-16. Rozgrywki w tym dniu zakończoną się meczem o 3. miejsce. Zwycięzców poznamy 10 czerwca podczas Wielkiego Finału na PGE Narodowym. Przed nami ostateczne rozstrzygnięcie tegorocznej edycji turnieju – Finał Ogólnopolski. Jestem pewien, że dla wszystkich uczennic i uczniów będzie to niezapomniana przygoda, pełna piłkarskich emocji – dodaje.

Mecze finałowe z PGE Narodowego będą miały wyjątkową oprawę – skomentuje je na żywo Bożydar Iwanow z Polsatu Sport, który komentował tegoroczny finał Ligi Mistrzów. W obsadzie sędziowskiej obecni będą Monika Mularczyk oraz Szymon Marciniak.

Kibicuj najlepszym drużynom w Polsce na żywo!

Mecze Finału Ogólnopolskiego można śledzić zarówno osobiście na stadionie Hutnika (8-9 czerwca) i PGE Narodowym (10 czerwca), jak i online. Wstęp na rozgrywki grupowe i pucharowe na Hutniku oraz Wielki Finał na PGE Narodowym jest bezpłatny (Wielki Finał na PGE Narodowym ma ograniczoną liczbę miejsc. W sprawie większych rezerwacji, prośba o kontakt na: turniej@pzpn.pl). Wystarczy przyjść i kibicować uczestnikom turnieju. Osoby, które nie będą mogły przyjechać do Warszawy, mogą śledzić rozgrywki online, poprzez:

Mecze fazy grupowej i pucharowej

8-9 czerwca 2024 r.
w godz. 9.00 -17.00
 

Ośrodek Hutnik
ul. Marymoncka 42
Warszawa

Wielki Finał

10 czerwca 2024 r.
w godz. 9.00-13.00
 

PGE Narodowy
al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1
Warszawa

Droga z Orlika na stadion

Od marca drużyny szkolne w całej Polsce, w tym także z Choroszczy, walczyły o awans do kolejnej rundy największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci – XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Etapy regionalne najczęściej odbywały się na szkolnych Orlikach, na których na co dzień uczennice i uczniowie przygotowywali się do rozgrywek. Łącznie na Orlikach w tegorocznej edycji rozegrano ponad 11 tys. meczów, w których udział wzięło ponad 3 tys. zespołów, liczących prawie 30 tys. piłkarek i piłkarzy.

Po etapie gminnym i powiatowym, nadszedł czas na finały wojewódzkie, w których udział wzięło aż 1636 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Do Finału Ogólnopolskiego awansowały 64 zespoły chłopięce i dziewczęce w kategoriach U-10 i U-12. Ogromnie cieszymy się, ponieważ również SP Choroszcz wystawia aż dwie swoje drużyny. Na zwycięzców Finału Ogólnopolskiego czeka nagroda główna – spotkanie z kadrą narodową oraz kibicowanie podczas meczu reprezentacji Polski z Portugalią w Lidze Narodów.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczegółowe informacje dot. grup Finału Ogólnopolskiego, wyników spotkań oraz fotorelacje z finałów wojewódzkich znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku/

GRUPY FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO XXIV EDYCJI PUCHARU TYMBARKU

 U-10 DZIEWCZĘTA

GRUPA A
SP 2 MILICZ
SP 21 RZESZÓW
SP 48/UKS ZASPA GDAŃSK
SP GÓRZYN

GRUPA B
SP 17 CHORZÓW
SP CHOROSZCZ
SP W STOCZKU ŁUKOWSKIM
ZSP BRZESKO

GRUPA C
KORSZENIACY PEWNIACY (KORSZE)
OKIR GRODKÓW
PRYWATNA OMS (OPOCZNO)
SP SIERAKOWO

GRUPA D
GWIAZDKI CZTERNASTKI (SZCZECIN)
SP 6 INOWROCŁAW
SP NADARZYN
ZPO SPORTOWA KLIMONTÓW

 U-10 CHŁOPCY

GRUPA E
DWUNASTKA (SP 12 W STALOWEJ WOLI)
SP NR 60 IM. HUBERTA WAGNERA
TRAKTORKI (WARSZAWA)
UMULTOWO (POZNAŃ)

GRUPA F
BBTS PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA
KIEŁKI KIELCE
SMS JUNIOR (DRUŻYNA A)
SP 18 OLSZTYN "MAMY TALENTY"

GRUPA G
SMS GEDANIA 1922 GDAŃSK
SP 1 KOLUSZKI
SP 10 APMM (ZIELONA GÓRA)
SP24 (BIAŁYSTOK)

GRUPA H
PSP 2 KLUCZBORK
SMS ŚWIDNIK
SP7 (KOSZALIN)
TYGRYSKI CHEŁMEK

 U-12 DZIEWCZĘTA

GRUPA I
AP PSP KLIMONTÓW
SP 6 INOWROCŁAW
SP BRATIAN
SP ŻMIGRÓD U12K

GRUPA J
PANTERY (DRAWSKO POMORSKIE)
SP 2 STAL ŁAŃCUT
SP ŁĘKA OPATOWSKA
UKS SAP SZÓSTKA BRZEG

GRUPA K
GADUŁY (ZELÓW)
JEDYNKA TERESPOL
SP 2 PŁOŃSK
SP SŁAWA

GRUPA L
SP 17 CHORZÓW
SP CHOROSZCZ
SP CZEPOM
SP WIERZCHOSŁAWICE

 U-12 CHŁOPCY

GRUPA M
AKTYWNY JUNIOR (POŁANIEC)
PSP 2 KLUCZBORK
SMS EDUKACJA
SP 1 OPOCZNO

GRUPA N
PSP BEZRZECZE
SP 10 APMM (ZIELONA GÓRA)
SP 7 LESZNO WIRTUOZI FUTBOLU
ZSP 2 (BIAŁYSTOK)

GRUPA O
LECHIA GDAŃSK
LIDER (NOWY SĄCZ)
LISKI (RADOM)
SMS RESOVIA RZESZÓW

GRUPA P
APN SMS TYCHY
SMS CERTUS CHROBRY GŁOGÓW
SP 18 OLSZTYN "MAMY TALENTY"
SP5 (BIAŁA PODLASKA)

Na podst. mat. org/UM w Choroszczy

Powrót na początek strony