Wiosenne prace na Skwerze Seniorów w Choroszczy

Coraz śmielsze słońce, a na pewno śpiewające ptaki i coraz piękniejsza aura skłoniły choroszczańskich seniorów do zajęcia się, po zimowym śnie, Skwerem Seniorów przy Urzędzie Miejskim w Choroszczy. W ruch poszły grabie, gracki, sekatory. Wystarczyła zaledwie godzina, by na pierwszy dzień wiosny, skwer w Choroszczy cieszył oko uporządkowaniem.

horoszcz_wiosenne porządki_2024-11.jpg

Silna grupa „pod wezwaniem” 10 seniorów z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 15 w Choroszczy, w pierwszy dzień astronomicznej wiosny zakasała rękawy, nałożyła rękawiczki, do rąk chwyciła narzędzia ogrodnicze i uporządkowała przestrzeń, którą od 2021 roku się opiekuje.

Pracy nie było za wiele: należało usunąć pozostałe po zimie opadłe liście, wzruszyć zastygłą ziemię, lekko ją opielić, a następnie zagrabić. Choć to dopiero początek wiosny, już z ziemi swoje główki wyściubiły żonkile posadzone przez seniorów jesienią, tworząc Pola Nadziei, już przebijają się liliowce, powoli wzrastają liatry – i rozsiane bratki. Na swój czas czekają jeszcze dzielżany, hortensje i kaliny koralowe. Skrócone i przycięte zostały okalające całość cisy i berberysy. Widać, że pięknie przetrwały zimę, płożące się jałowce.

Jeszcze chwila, zanim skwer się zazieleni i obsypie kolorami choroszczańskiej flagi: żółcią, fioletem, bielą i czerwienią. Niemniej już dziś – za sprawą pracowitych seniorów z Choroszczy, pięknie przywitał wiosnę.

Powrót na początek strony