Koncert akordeonowy w kościele w Choroszczy

Wyjątkowy koncert czeka mieszkańców i gości Gminy Choroszcz w sobotę 13 lipca w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy. Zapraszamy wszystkich na koncert finałowy mistrzowskich warsztatów akordeonowych Barszczewo 2024, prowadzonych przez profesora Macieja Frąckiewicza.

Koncert akordeonowy_BANNER2.png

Profesor Maciej Frąckiewicz – to wszechstronny i charyzmatyczny człowiek, a zwłaszcza muzyk. Ma na koncie dziesiątki prestiżowych osiągnięć, w tym Paszport Polityki (2013), zwycięstwo w prestiżowym konkursie akordeonowym Arrasate Hiria (Hiszpania, 2012) czy nagroda główna wraz z nagrodą publiczności podczas Deutscher Musikwettbewerb w Bonn (2018). Wobec jego muzycznej wrażliwości nie sposób pozostać obojętnym. To wykonawca na miarę współczesności, w której młodzieńczy żywioł zderza się z doświadczeniem i głębią. Jego muzyczne interpretacje tchną świeżością i nieposkromionym artystycznym temperamentem.

Maciej Frąckiewicz „wart jest grzechu“ – jak pisał po jego debiucie Jacek Hawryluk. To artysta totalny, który z równym kunsztem i finezją wykonuje muzykę dawną i najnowszą, przystępną i tę znacznie bardziej wymagającą. Dorota Szwarcman uznała go za „jedną z najciekawszych osobowości muzycznych młodego pokolenia“. Co więcej, Frąckiewicz wpisał się już na stałe do panteonu najważniejszych polskich wirtuozów akordeonu.

Jego błyskotliwa kariera rozwija się wielotorowo. Artysta występuje jako solista z najważniejszymi polskimi orkiestrami, a jednocześnie współtworzy szereg wyjątkowych projektów kameralnych. Jest także niestrudzonym propagatorem swego instrumentu wśród współcześnie tworzących kompozytorów. Z jego inspiracji powstało, jak dotąd, ponad 100 nowych utworów akordeonowych (na podstawie: www.maciejfrackiewicz.com).

Mieszkańcy oraz goście gminy Choroszcz już w sobotę 13 lipca 2024 r. będą mieli szansę usłyszeć wirtuoza wraz z uczestnikami warsztatów akordeonowych, prowadzonych przez profesora Macieja Frąckiewicza. Wśród występujących będą uczestnicy z całej Polski oraz z Niemiec – młodzi laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in.: prestiżowych Citta di Castelfidardo we Włoszech czy Konkursu Akordeonowego VAMÖ w Wiedniu.

Zapraszamy:
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy
sobota 13 lipca 2024 roku
ok. godz. 18.00
(po Mszy Świętej)

W programie: akordeonowa muzyka klasyczna.

Wstęp – wolny.

Koncert akordeonowy_PLAKAT.png

Powrót na początek strony