Wzajemnie globalnie wspołzależni
Czy Choroszcz może być w jakiś sposób (współ)zależna w skali globalnej? Zaraz, zaraz: nie pomieszało nam się w głowach? Choroszcz i cały świat? A dlaczego nie? I w istocie: jesteśmy wzajemnie współzależni. Przekonywali o tym uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sieniewicza w Choroszczy, którzy właśnie zakończyli realizację Tygodnia Edukacji Globalnej, podczas którego, jak zawsze, mówili o zwykłych rzeczach, przy czym w zdecydowanie niezwykły sposób. Za pomocą rysunków, wierszy, plakatów, gier, pogadanek, prelekcji, prezentacji, warsztatów, webinarów, festiwalu internetowego, czy Poczty Życzliwości. Ufff – jak dużo tego! A wszystko na pełnej MOCY ZAANGAŻOWANIA oraz KREATYWNOŚCI młodych ludzi, skupionych wokół naczelnego hasła DziałajMY dla planeTY!
W ramach obchodów Tygodnia Edukacji Globalnej, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Choroszczy zorganizowała szereg aktywności, które zaangażowały całą szkolną społeczność: uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Celem było zwiększenie świadomości na temat globalnych wyzwań ekologicznych oraz promowanie odpowiedzialnych postaw. W co obfitował Tydzień Edukacji Globalnej? Zobaczmy.
Warsztaty Ekologiczne – wzięli w nich udział uczniowie klas 1-3. Dowiedzieli się o znaczeniu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, ucząc się jak dbać o planetę poprzez recykling, oszczędzanie wody i energii oraz dbanie o lokalne ekosystemy.
Gazetka o Ekologii i Edukacji Globalnej – została przygotowana przez uczniów wspólnie z nauczycielami. Znalazły się w niej artykuły, plakaty i rysunki dotyczące ekologii oraz globalnych problemów i ich rozwiązań. Gazetka została wywieszona na korytarzach szkoły, by każdy mógł zapoznać się z zamieszczonymi tam pracami i zdobyć cenną wiedzę na temat ochrony środowiska.
Internetowy Quiz dla Rodziców – był szansą, by rodzice również mieli okazję aktywnie uczestniczyć w obchody Tygodnia Edukacji Globalnej. Quiz sprawdzał ich wiedzę na temat ekologii i globalnych wyzwań. Cieszył się dużym zainteresowaniem, a rodzice wykazali się dużą wiedzą i zaangażowaniem.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za aktywne uczestnictwo w wydarzeniach Tygodnia Edukacji Globalnej. Razem możemy przyczynić się do lepszego zrozumienia i ochrony naszej planety! I nieustannie: DziałaMY dla planeTY!