Złote Pary w Gminie Choroszcz przyjęliśmy z honorami

Złote Gody to wspaniały Jubileusz. W polskiej tradycji celebrujemy je szczególnie uroczyście. Złote Gody to nie tylko wyjątkowe wydarzenie rodzinne, ale także święto otoczone godną oprawą państwową: Jubilaci otrzymują od Prezydenta RP specjalne medale i powinszowania. Również Gmina Choroszcz obchodom Złotych Godów nadaje szczególne znaczenie: zwykle podczas uroczystych spotkań z Burmistrzem Choroszczy, Jubilaci otrzymują odznaczenia państwowe i gratyfikacje przygotowane przez samorząd. Niestety, pandemia COVID-19 i związane z nią obostrzenia spowodowały, że Jubileusz Złotych Godów w Gminie Choroszcz w 2021 roku przebiegł inaczej niż zwykle. Uroczysty moment uhonorowania Złotych Par miał charakter zdecydowanie bardziej spersonalizowany.

Ilustracja do artykułu DSC_0205_00001.jpg

Przypomnijmy, Gmina Choroszcz, mając na uwadze obecną sytuację epidemiczną, obowiązujące obostrzenia sanitarne, ale przede wszystkim kierując się odpowiedzialnością za zdrowie i bezpieczeństwo Mieszkańców, nie chcąc powodować niepotrzebnego ryzyka zachorowania, zaproponowała Jubilatom, może niecodzienne, ale dostosowane do obecnych warunków społeczno-zdrowotnych, rozwiązanie: poprosiła Pary obchodzące Złote Gody w latach 2018, 2019 i 2020 o zdecydowanie, czy wolą, aby Jubileuszowy Medal, a także Powinszowania otrzymać: drogą pocztową, czy być gośćmi Burmistrza Choroszczy i odebrać odznaczenia w siedzibie Urzędu Miejskiego w Choroszczy, czy też Jubilaci woleliby, aby przedstawiciele magistratu odwiedzili ich osobiście i wręczyli przygotowane ordery.

Część Złotych Par z Gminy Choroszcz odwiedziła magistrat i Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, z którego rąk otrzymały przygotowane gratyfikacje: medale i legitymacje przesłane przez Prezydenta RP oraz powinszowania od samorządu wyrażone w postaci eleganckiego listu gratulacyjnego i ozdobnego pamiątkowego grawertonu. Chwila wręczenia odznaczeń, choć skromniejsza niż tradycyjnie, była podniosła i naprawdę uroczysta.

Od początku, kiedy zaczęliśmy organizować Jubileusz Złotych Godów w naszej Gminie wykluczałem sytuację, że z uroczystości tych moglibyśmy zrezygnować – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Tym bardziej, że jako samorząd jesteśmy do tego wydarzenia przygotowani. Poza pandemią, w tzw. normalnych warunkach cieszylibyśmy się móc gościć Szanownych Jubilatów podczas tradycyjnego uroczystego spotkania, ale obecna sytuacja kazała nam zrewidować nasze dotychczasowe praktyki – dodaje. Niezmiernie cieszy nas, że – mimo dolegliwej sytuacji – Jubilaci z Gminy Choroszcz przyjęli nasze zaproszenia i pamiątkę tego ważnego dnia spędzili wspólnie z nami – konkluduje włodarz Gminy Choroszcz.

Magistrat w Choroszczy odwiedziły następujące Złote Pary Dostojnych Jubilatów, Szanowni Państwo: Bogusława i Jan Wardzińscy, Janina i Piotr Ostrowscy, Wiesława i Edward Wacław Rzędzianowie, Barbara i Wacław Wiśniewscy, Elżbieta i Krzysztof Błażkowscy, Janina i Józef Cymbalisty, Genowefa i Edward Antoni Trypuzowie, Nadzieja i Grzegorz Laszewscy, Stanisława i Władysław Kosakowscy, zaś do kilkudziesięciu rodzin pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego Urzędu Miejskiego w Choroszczy rozwieźli gratyfikacje osobiście. Łącznie w 2021 roku w Gminie Choroszcz Jubileuszu Złotych Godów doczekało 65 par.

Odznaczonym Złotym Parom serdecznie gratulujemy przeżycia wspaniałej, wspólnej drogi życia, kierujemy w ich stronę słowa podziwu za ofiarną miłość i życzymy, by kolejne wspólne lata upłynęły w szczęściu, zdrowiu i wszelkiej pomyślności.

Powrót na początek strony