Zobaczmy Talenty w Centrum!

Koncerty, pokazy, miniturniej, wystawy, a przede wszystkim rozdanie dyplomów młodym ludziom – pełnym pasji i wrażliwości. Tak zapowiada się artystyczno-sportowe podsumowanie sezonu 2023/2024 w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Zapraszamy!

448116569_781045294199035_669298539655891826_n.jpg

Zbliżają się wakacje, czas pożegnań i wyjazdów. Kończy się również kolejny sezon artystyczny w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. W związku z tym, w dniach 20-22 czerwca 2024 (a także 14 lipca) odbędzie się uroczyste jego podsumowanie pn. Talenty w Centrum. Przez 10 miesięcy uczniowie, pod kierunkiem instruktorów, przygotowywali się na to wydarzenie. Będą koncerty i pokazy artystyczne. Szczegóły – przedstawimy poniżej:

W czwartek, 20 czerwca, o godz. 18:00 w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy odbędzie się koncert uczestników zajęć gry na pianinie. W piątek, 21 czerwca, o godz. 13:00 w siedzibie M-GCKiS w Choroszczy będzie można obserwować młodych strategów podczas mini-turnieju gry w szachy. Natomiast w sobotę, 22 czerwca, od godziny 14:00 na auli odbędzie się pokaz tańca i gry na ukulele, a później wystawa plastyczna i konstrukcji Lego. Wydarzeniem kończącym podsumowanie sezonu artystycznego jest prezentacja prac uczniów podczas Festynu w Klepaczach 17 lipca. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Mijający sezon artystyczny w M-GCKiS w Choroszczy rozpoczął się w drugim tygodniu września 2023 roku. Przez mury Centrum Kultury przewinęło się pod 300 uczestników. Każdego popołudnia przestrzeń zabytkowego budnyku wypełniona była energicznym gwarem muzyki i tańca, a także kreatywnych wyzwań z wykorzystaniem klocków i farb. Od samego początku odbywały się zajęcia muzyczne z nauki gry na pianinie pod kierunkiem Michała Szymczuka oraz taneczne – pod kierunkiem Łukasza Więcka. Do grona instruktorów zajęć z muzyką w tle, w październiku, dołączył Lech Mazurek, który prowadził zajęcia z gry na ukulele. W duchu sportowej rywalizacji, ale również planowania strategicznego, odbywały się zajęcia z nauki gry w szachy pod kierunkiem Łukasza Stasienko, do którego w lutym dołączył Karol Talecki. Zajęcia twórcze z konstrukcji LEGO prowadził także Łukasz Więcek. Natomiast w Pracowni Sztuk Wizualnych, obok Katarzyny Magdziak, która prowadziła zajęcia w Choroszczy, dołączyła Anna Charabin tym samym rozpoczynając zajęcia plastyczne w Filii Bibliotecznej w Klepaczach. Również cały rok, ile sił w… rękach i dziecięcych umysłach, pod opieką Pauliny Krysiewicz oraz przy wsparciu animatorów z Galerii Arsenał, pracowała Redakcja „Gazety Dzieci”. Efekty – można obejrzeć w wydanych i dostępnych w bibliotece numerach czasopisma.

W ofercie zajęć w Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbywały się także zajęcia ruchowe dla dorosłych pod kierunkiem Urszuli Grabowskiej (pilates) oraz Małgorzaty Sokolińskiej (zumba). Dodatkowo, w czerwcu, pod kierunkiem Jakuba Ołdakowskiego uruchomione zostały zajęcia fitness w Zaczerlanach i w Barszczewie.

Wszystkim uczestnikom zajęć w M-GCKiS w Choroszczy,
serdecznie dziękujemy za obecnośćc, twórczy i kreatywny udział
i mówimy: „Do zobaczenia we wrześniu!”.
Mamy nadzieję – z nową energią i nowymi pomysłami w głowach!

Program Talentów w Centrum:

Czwartek, 20.06.2024 r. (Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy)
18:00 – koncert uczestników zajęć nauki gry na pianinie

Piątek, 21.06.2024 r. (M-GCKiS w Choroszczy)
13:00 – mini-turniej uczestników zajęć gry w szachy

Sobota, 22.06.2024 r. (M-GCKiS w Choroszczy)
14:00 – pokaz uczestników zajęć tańca nowoczesnego oraz uczestników zajęć gry na ukulele
15:00 – wystawa uczestników zajęć Pracowni Sztuk Wizualnych w Choroszczy oraz konstruktorów pracowni LEGO

Niedziela, 14.07.2024 r. (Filia Biblioteczna w Klepaczach – OSP Klepacze)
14:00 – wystawa uczestników Pracowni Sztuk Wizualnych w Klepaczach

Powrót na początek strony