Jarmark Dominikański w Choroszczy

jedna z największych i najciekawszych dorocznych imprez lata w regionie

Jarmark Dominikański jest największą doroczną imprezą o charakterze handlowo – kulturalnym, odbywającą się nie tylko w Choroszczy, ale także w innych miastach w całej Polsce. Związana najczęściej z obchodami święta św. Dominika (6 sierpnia). Impreza jest najważniejszym wydarzeniem kulturalnym i promocyjnym miasta i gminy Choroszcz.

   

Jarmark Dominikański jest organizowany co roku, w każdą pierwszą niedzielę sierpnia. Jest to jedna z największych i najciekawszych imprez lata w regionie, która z roku na rok ściąga coraz większą ilość wystawców z Polski i zagranicy - ponad sto stoisk z rękodziełem ludowym, swojskim jedzeniem, liczne atrakcje dla dzieci (zjeżdżalnie, koniki, quady), wesołe miasteczko itd. Jarmarki odwiedzają setki gości z regionu i Polski. W 2007 roku goście odwiedzający Podlasie uznali Jarmark najlepszą imprezą lata w regionie. Relację z imprezy przeprowadzają największe media na Podlasiu (Radio Białystok, Kurier Poranny, Wrota Podlasia, TVP3 Białystok). Imprezie towarzyszą liczne dodatkowe atrakcje, np. wystawy, konkursy, plenery.

Na Jarmarkach Dominikańskich do tej pory wystąpiły takie gwiazdy muzyczne jak np.: Krzysztof Krawczyk, Izabela Trojanowska, Trebunie Tutki, Friends, Don Wasyl i Cygańskie Gwiazdy, Brathanki, Janusz Laskowski itd. Na scenie przed pałacykiem Branickich w Choroszczy występują też zespoły ludowe i kabarety.

Powrót na początek strony