Nowe boisko wielofunkcyjne

Na terenie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy wraz z końcem sierpnia 2018 roku powstało nowe wielofunkcyjne boisko rekreacyjno-sportowe.

Nowy obiekt o powierzchni 1248 m2 został zbudowany z bezpiecznej i przepuszczalnej nawierzchni poliuretanowej i składa się z boiska do piłki ręcznej oraz dwóch boisk do koszykówki, na których miłośnicy tych sportów już mogą korzystać z czterech tablic koszy do gry.

Cały teren boiska został dodatkowo zabezpieczony 4-metrowym ogrodzeniem z siatki tak, aby gra była bezpieczna i nie przeszkadzała otoczeniu, ale jednocześnie, aby móc z nowej infrastruktury swobodnie korzystać. Nowe, piękne wielofunkcyjne boisko służy głównie uczniom miejscowej szkoły, ale z nowej infrastruktury sportowej będą mogli także korzystać inni zainteresowani – miłośnicy i fani sportu.

Nawa płyta boiska przy Szkole Podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w Choroszczy powstała w ramach zadania pn. „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół w Choroszczy” i cała inwestycja kosztowała ponad 520 tys. zł. Na wykonanie przedsięwzięcia Gmina Choroszcz pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 170 tys. zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Powrót na początek strony